Kvalitní okna? Vsaďte na renomovaného výrobce!

Kvalitní okna

Investice do oken patří mezi ty nejdůležitější. Kvalitní okna v dlouhodobém horizontu představují významnou úsporu. V zimě drží teplo v domě, v létě se (i jejich zapříčiněním) místnosti nepřehřívají a dobré služby odvádějí i z pozice zvukového izolantu.

Na výběr máte dřevěná, plastová, hliníková, dřevěno-hliníková nebo třeba špaletová. To, jaká okna zvolit, záleží na mnoha faktorech. Vycházet v první řadě musíte z nemovitosti, pro niž jsou určena. Stejně jako každému z nás sluší určitý typ oblečení, to samé by se dalo říci i o domech a jejich oknech.

Kvalitní okna do dřevostaveb? Jedině dřevěná eurookna

Do dřevostavby či jiné tradiční stavby jsou z tohoto pohledu nejvhodnější okna dřevěná. Sice jejich povrch tu a tam budete muset obnovit nátěrem, ale za to je budete mít pořád jako nová. Ovšem pozor, všechna dřevěná okna dostupná na našem trhu nejsou stejná! V hledáčku vašeho zájmu by měla být okna z českého mořeného dřeva, a to i v místech spojů! Svou pozornost zaměřte i na kvalitní kování.

Okna pro exkluzivní novostavbu? Investujte do hliníkových

Pro moderní budovy s velkými prosklenými plochami zase bývají jako stvořená okna hliníková. Ta si sice vyžadují o něco vyšší investici, ale věřte, že se vám vyplatí. Spolu s luxusním vzhledem se vám za ni dostane o poznání vyšší mechanická pevnost i odolnost. A téměř nulové nároky na údržbu. Pro exkluzivní novostavby s atypickými formáty skel jsou hliníková okna často jediným řešením, které moderní design domu nenaruší, ale naopak s ním přirozeně splyne.

Památkářům vyhovíte okny špaletovými

Okna do starých chalup? Většinou klasická špaletová, ze kterých už od pohledu dýchá historie. Do tradičních chalup špaletová okna jednoznačně patří. V památkově chráněných objektech se bez nich dokonce neobejdete.

Univerzální okna plastová

A okna plastová? Ta jsou taková univerzální, vhodná jak do novostavby, tak i starší zástavby. Limitováni zde budete spíše typem zasklení. Zatímco v novostavbách si můžete dovolit i trojskla, při rekonstrukcích starších objektů si většinou budete muset vystačit s dvojskly. A že se bílý plast k vašemu domu nehodí? Moderní plastová oknasi už dávno nemusíte pořizovat jen v bílé barvě. Na výběr dokonce máte širokou škálu barev, z nichž si zcela jistě vyberete tu, která s vaším domem dokonale splyne. Nezaměřujte se však jen na barvu, ale i na kvalitu profilů a kování, které jsou zárukou kvalitní tepelné i zvukové izolace oken.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *