Konec regulovčíků: zvolte vhodné dopravní značení!

Kdo někdy v životě uvízl v koloně nebo zažil dopravní kolaps při nehodě, dá jistě zapravdu všem, kteří tvrdí, že situace na silnicích v Česku není dobré podceňovat. Zejména v době dopravních špiček, kdy semafory nestíhají, je namístě využívat služby policistů regulovčíků nebo dočasných dopravních značek, které zrychlí průjezdnost.

Policistů je ale stálý nedostatek, a tak všechno „stojí a padá“ s dopravním značením. Vhodně zvolené dopravní značení má velkou moc změnit situaci k lepšímu. I malé dítě vědí, že se značky dělí na vodorovné a svislé. Svislé dopravní značení mívá dlouhodobý charakter a patří do něho značky zákazové, výstražné, příkazové, upravující přednost, informativní a dodatkové.

dopravní značky

Proč značky malované?

Zato dopravní značení vodorovné má výsadní právo zareagovat pružně a zastavit, zúžit, či rozšířit dopravu tam, kde je potřeba. Jedná se zejména o využití zpomalovacích pruhů a parkovacích zábran. Obecně vzato vodorovné značky upravují jízdní pruhy, systém parkování nebo nájezdy i sjezdy. Značky jsou na komunikaci aplikovány pomocí jednosložkových nebo dvousložkových barev.

Jak na to?

Barvy na dopravní značení značek Sinolack Normandie, Sinolack Riviera, Limboroute K833 a dvousložkový plast Aggloplast a Plastirol jsou velmi kvalitní. Jejich nanesení je snadné a rychlé, bez obnovy vydrží na cestě zhruba dva roky. Z hlediska barevného spektra lze použít barvu bílou, žlutou, modrou i červenou. Barvy lze aplikovat ručně nebo i strojně.

Záruka na jednosložkovou barvu je 6 měsíců, na barvu dvousložkovou pak 24 měsíců. Životnost veškerého vodorovného dopravního značení samozřejmě záleží i na vytíženosti dopravní komunikace. Jinou výdrž budou mít odbočovací pruhy na plně vytížené křižovatce a zcela jinou pak parkovací plochy na parkovišti u obchodního centra.

Kvalitně značená doprava ušetří všem účastníkům čas i nervy a v neposlední řadě je důležitou prevencí i před dopravními nehodami. Aneb s AZ značkami se jezdí bezpečně.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení