Jednu z mála jistot podnikatelům nabízí průmyslová tepelná čerpadla

Realita příštích let bude pro firmy v České republice pravděpodobně taková, že si nebudou mít jistotu cen energií, v případě zemního plynu pak ani jeho dostupnosti. Již dnes přitom ceny energií představují pro firmy napříč Evropou výrazné komplikace. Řešení stávající situace je přitom známé již několik let.

shutterstock_2026812668

Jsou jim průmyslová tepelná čerpadla, na která již řadu let spoléhají podnikatelé:

  • z vysoce konkurenčních odvětví, kde je třeba snižovat náklady všemi možnými způsoby,
  • jejichž zákazníky jsou lidé vnímající dopad svého nákupního chování na životní prostředí,
  • kteří nutně potřebují stabilní dodávky energií bez ohledu na aktuální povětrnostní podmínky.

Průmyslová tepelná čerpadla dokonce najdeme i u strategických objektů typu letiště, nemocnice, školy apod. Průmyslová tepelná čerpadla dostupná v České republice dokáží získat energii pro výrobu tepla a teplé vody z venkovního vzduchu, geotermální energie, zemního plynu, přičemž uspokojí nároky i rozsáhlých komplexů se spotřebou teplé vody cca 100 000 litrů / den.

Jak naznačují výše uvedené řádky, průmyslová tepelná čerpadla byla pro firmy výhodná i v době velmi nízkých cen zemního plynu, uhlí, elektřiny či jiných konvenčních zdrojů energií. Dnes, v době bezprecedentně vysokých cen energií pak výhodnost tepelných čerpadel dále roste. I kdyby se ceny energií vrátily na hodnoty z roku 2019-2020, které byly z dlouhodobého pohledu silně pod průměrem, průmyslová tepelná čerpadla stále budou firmám nabízet konkurenční výhodu v podobě:

  • velmi nízkých nákladů na teplo, teplou vodu či chlad,
  • stabilních dodávek tepla,
  • schopnosti kalkulovat náklady na energie předem,
  • schopnosti oslovit segment trhu, který v rámci svého nákupního rozhodování upřednostňuje produkty či služby s nízkým negativním dopadem na životní prostředí.

Začněte se tedy i Vy zajímat o to, jaká průmyslová tepelná čerpadla jsou v České republice k dispozici. Začít můžete na internetových stránkách společnosti GT ENERGY s.r.o, viz https://www.gt-energy.cz/cz/tepelna-cerpadla, která se úsporami energií a dodávkami úsporných technologií zabývá již od roku 1997.

Zdroj obrázku: Skylines / Shutterstock.com