Jednu z mála jistot podnikatelům nabízí průmyslová tepelná čerpadla

Průmyslová tepelná čerpadla

Realita příštích let bude pro firmy v České republice pravděpodobně taková, že si nebudou mít jistotu cen energií, v případě zemního plynu pak ani jeho dostupnosti. Již dnes přitom ceny energií představují pro firmy napříč Evropou výrazné komplikace. Řešení stávající situace je přitom známé již několik let.

průmyslová tepelná čerpadla

Jsou jim průmyslová tepelná čerpadla, na která již řadu let spoléhají podnikatelé:

  • z vysoce konkurenčních odvětví, kde je třeba snižovat náklady všemi možnými způsoby,
  • jejichž zákazníky jsou lidé vnímající dopad svého nákupního chování na životní prostředí,
  • kteří nutně potřebují stabilní dodávky energií bez ohledu na aktuální povětrnostní podmínky.

Průmyslová tepelná čerpadla dokonce najdeme i u strategických objektů typu letiště, nemocnice, školy apod. Průmyslová tepelná čerpadla dostupná v České republice dokáží získat energii pro výrobu tepla a teplé vody z venkovního vzduchu, geotermální energie, zemního plynu, přičemž uspokojí nároky i rozsáhlých komplexů se spotřebou teplé vody cca 100 000 litrů / den.

Jak naznačují výše uvedené řádky, průmyslová tepelná čerpadla byla pro firmy výhodná i v době velmi nízkých cen zemního plynu, uhlí, elektřiny či jiných konvenčních zdrojů energií. Dnes, v době bezprecedentně vysokých cen energií pak výhodnost tepelných čerpadel dále roste. I kdyby se ceny energií vrátily na hodnoty z roku 2019-2020, které byly z dlouhodobého pohledu silně pod průměrem, průmyslová tepelná čerpadla stále budou firmám nabízet konkurenční výhodu v podobě:

  • velmi nízkých nákladů na teplo, teplou vodu či chlad,
  • stabilních dodávek tepla,
  • schopnosti kalkulovat náklady na energie předem,
  • schopnosti oslovit segment trhu, který v rámci svého nákupního rozhodování upřednostňuje produkty či služby s nízkým negativním dopadem na životní prostředí.

Začněte se tedy i Vy zajímat o to, jaká průmyslová tepelná čerpadla jsou v České republice k dispozici. Začít můžete na internetových stránkách společnosti GT ENERGY s.r.o, viz https://www.gt-energy.cz/cz/tepelna-cerpadla, která se úsporami energií a dodávkami úsporných technologií zabývá již od roku 1997.

Zdroj obrázku: Skylines / Shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *