Chraňte sebe i své okolí nošením reflexních pásek

V Česku ročně umře několik desítek lidí v důsledku srážek s osobními a nákladními automobily, potažmo dalšími motorovými vozidly a v neposlední řadě i koly a koloběžkami. Přispívá k tomu i podceňování nošení reflexního oblečení a prvků. Přitom si stačí pořídit speciální reflexní pásky a nehodě se můžete vyhnout.

reflexní pásky

 

Kdy nosit reflexní pásky?

Jakmile jdete po silnici třeba z jedné vesnice do druhé a venku je šero, deštivo, případně panuje noc, jsou reflexní prvky zcela nezbytnou záležitostí. V opačném případě vás totiž řidiči prakticky nemají šanci včas spatřit a mohou vás snadno srazit. Základem je především viditelné oblečení. Dnes už se dají pořídit bundy a kalhoty, jež přímo mají reflexní prvky ušité na sobě. Stačí ale, když si pořídíte obyčejné reflexní pásky, které si v případě potřeby jednoduše nasadíte na zápěstí či předloktí, potažmo na stehna a lýtka. Díky svým vlastnostem se reflexní pásky okamžitě rozzáří, jakmile se k vám blíží auto s rozsvícenými světly. Řidič tak jednoduše rozpozná, že má na cestě překážku, a vyhne se jí. Bez reflexních prvků byste pro něj byli neviditelní až do poslední chvíle, kdy už by se vám pak nemohl vyhnout.

Šetření není na místě, pásky jsou levným a snadno dostupným zbožím

Reflexní páska stojí jen pár korun. Nejde tudíž o žádnou drahou investici. Nelze se vymlouvat na to, že nemáte dostatek peněz, abyste si je mohli dovolit. V některých situacích dnes nošení reflexních a výrazných prvků na sobě dokonce přikazují platné právní předpisy, takže se jejich nákupu mnozí z vás stejně nevyhnou. Zakoupit se dají v různých obchodech a supermarketech, ale také online, a to kupříkladu na webu altima.cz, kde je na výběr hned několik variant reflexních pásek dle velikostí a barev.

Nošení reflexních prvků rozhodně nepodceňujte. Zvlášť důležité je to u dětí, které jsou častými účastníky dopravních nehod.

Autor: