3 tipy, jak zařídit bydlení ve skandinávském stylu s kvalitním nábytkem

Bydlení ve skandinávském stylu

Líbí se vám světlé a útulně zařízené interiéry v přírodním stylu? Chcete chytře využívat všechny úložné prostory a zároveň mít designově povedené bydlení? Odpovědí může být moderní skandinávský styl. Jaký nábytek vybrat a podle čeho se řídit? V článku najdete tři praktické rady, které vám pomohou zvládnout interiérový styl inspirovaný Skandinávií na jedničku.

Jednoduchost a funkčnost

Hlavním poznávacím znakem je vzdušnost, jednoduchost a funkčnost. U skandinávského stylu má každý kousek nábytku svou funkci. Čím méně věcí, tím lépe, ale zároveň je cílem vytvořit útulný domov, kde se budete cítit příjemně. Nebojte se zapojit vlastní představy a přidat prvky, které se vám líbí. Nejde o to dokonale napodobit katalog, ale inspirovat se a vymyslet si vlastní krásné zařízení.

Kvalitní masivní nábytek

Skandinávský styl se nese ve znamení přírodních materiálů. V hlavní roli je zejména dřevo, které je neuvěřitelně tvárné a nabízí mnoho různých variant zpracování a využití. Dřevěný nábytek může mít různé odstíny hnědé v závislosti na použitém druhu dřeva. U kvalitního nábytku z masivu je navíc velkou předností odolnost a dlouhá životnost. Jde o materiál, který si i po letech zachovává svůj krásný vzhled a pevnost.

Elegantní dekorace

I přes jednoduchost a nepřeplácanost skandinávského stylu nám přesto záleží na tom, aby byl náš domov útulný. Hřejivého domáckého pocitu je možné dosáhnout s pomocí drobných dekorací. Ideální variantou je, pokud praktické kusy nábytku mají tak krásný vzhled, až se samy stanou dekoracemi. Jako například efektní váza na květiny, pěkné nástěnné hodiny, elegantní stolní lampa a podobně. Pořádnou inspiraci a zařízení hlavně ve skandinávském stylu najdete na stránkách https://www.nabytkovyraj.cz/.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *