Silikonové dětské nádobí s přísavkou je oblíbené v mnoha rodinách

silikonové dětské nádobí

Silikonové nádobí je velice oblíbené a má celou řadu výhod, například ho můžete používat při vaření za vysokých teplot. Silikonové nádobí je také nepřilnavé a dostatečně odolné, aby vydrželo dlouhá léta, ba dokonce zvládne i neopatrné chování malých ratolestí.

Silikonové nádobí bylo představeno koncem roku 2000 jako alternativa k tradičnímu nepřilnavému nádobí. Ačkoli silikon není kov, zpracovává se podobným postupem, a to kombinací křemíku a kovů. Poté se spéká za vysokého tepla, dokud se vytvořené vazby mezi křemíkem a kovem nespojí. Klidně v takové silikonové formě upečete bábovku, aniž by se vám připekla.

Co je to silikon?

Silikon je polymer, který lze vyrobit v různých barvách, tvarech a velikostech. Obsahuje vázaný křemík, kyslík a další prvky, jako jsou uhlík a vodík. Jedná se o užitečný materiál, co se týče kuchyňského nádobí, protože odolává vysokým teplotám a nepopraská.

Silikon má podobné vlastnosti jako guma i plast. Uvedený materiál je odolný a má dlouhou životnost, navíc nijak nereaguje s potravinami a je nepřilnavý. Také je naprosto bezpečný, a proto se z něj vyrábí různé dětské nádobí s přísavkou.

dětské nádobí

Silikonové nádobí pro děti

Silikonové nádobí pro děti je poměrně novým fenoménem, protože tento materiál nebyl donedávna příliš rozšířený. Silikon nezadržuje pachy ani chutě a je odolný proti ušpinění, což u příkrmů oceníte. Stejně tak zvládá vysoké teploty, a tak oběd bez problémů ohřejete v troubě či mikrovlnce. Stačí nasadit bryndák s rukávy a ratolest se může pustit do jídla.

Silikon se obvykle čistí snadněji než jiné nádobí, protože se nedeformuje ani nepromáčkne. Vzhledem k tomu, že je tento materiál dokonale pevný a odolný, je skvělou volbou pro děti, které se například i učí vařit.

Podívejte se do nabídky e-shopu MoonBaby.cz, kde najdete dětské nádobí i dětské příbory a další potřeby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *