Sedací soupravu, nebo gauč?

Sedací souprava, gauč, sedací nábytek

Bez čeho se neobejde žádný obývák, to je sedací souprava, popřípadě pohovka. Jaký je mezi nimi rozdíl a na základě jakých parametrů vybrat sedací nábytek právě do vašeho obýváku? 

V obývacím pokoji se primárně odpočívá, sleduje televize, poslouchá hudba, ale také přijímají a hostí návštěvy. A všem těmto aktivitám musí být dokonale přizpůsoben.

Myslete na pohodlí

Sedací souprava i pohovka v první řadě musí být pohodlná. Jinak na ní nikdo nebude chtít sedět. A sedačka na okrasu vám bude jen k ničemu. Důležité však jsou i jiné parametry jako její rozměry (v kombinaci s rozměry obýváku) a materiál, z něhož je vyrobena.

Zaměřeno na velikost

Jedním z nejdůležitějších parametrů při výběru sedací soupravy je její velikost. Tu volte s přihlédnutím jak k rozměru obývacího pokoje, tak i počtu členů domácnosti, kteří ji budou v jeden okamžik využívat. Mějte na paměti, že malá sedačka se ve velkém prostoru ztratí a velká ho zase zadusí.

Sedačky do prostorných interiérů

Máte-li štěstí na prostorný obývák, investujte do rohové sedačky, popřípadě sedačky do U. A neumisťujte ji ke stěně, nýbrž do prostoru. Přespávají-li u vás často hosté, zaměřte svou pozornost na rozkládací rohové sedačky. Praktické jsou i sedací soupravy s úložným prostorem.

Sedací soupravy do garsonek

Zápasíte v bytě s místem? V tom případě spíše než do sedací soupravy investujte do pohovky, popřípadě dvousedáku světlých, ideálně pastelových barev. A volte ten na nožičkách, který opticky zvětší prostor.

Zaměřeno na materiály

Důležitý je také materiál, z něhož je sedačka vyrobena. Při jeho výběru zase vycházejte ze stupně jejího vytížení. Rodiny s domácími mazlíčky a malými dětmi, které si s oblibou na sedačce kreslí fixami či vodovkami, by svou pozornost měli zaměřit na snadno omyvatelné čalounění, popřípadě snímatelné potahy, které je možné prát v pračce.

sedací souprava, gauč, výběr

Materiál konstrukce

Podceňovat byste však neměli ani materiál konstrukce. Nejodolnější jsou ty kovové a ocelové následované konstrukcemi dřevěnými. Nejméně odolná, nýbrž rovněž cenově nejvíce dostupná je v tomto ohledu dřevotříska. Na sedačce byste ale neměli šetřit. Jedině ta kvalitní vám totiž bude dlouho a dobře sloužit. A za kvalitu se, jak je známo, platí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *