Co dělat, když na vaření dietních obědů nezbývá čas. Hlavně nerezignujte a nevynechávejte je. Řešení existují

Dietní obědy do krabičky

Příprava dietních obědů, večeří a snídaní je časově náročnou disciplínou. Hlavně v případě, kdy se chcete stravovat nejen dietně, ale také kvalitně a zdravě. Často nejsou nápomocné ani restaurace. I tam je těžké najít lehké, dietní jídlo. Zeleninové saláty se po čase přejí. Co s tím?

Dietní obědy nevynechávejte. Pravidelnost je jedním ze základních kamenů správného stravování i hubnutí

Pravidelné stravování dává tělu znamení, že neexistují žádné důvody, aby si začalo ukládat zásoby pro horší časy. V případech, kdy jíte kvůli pracovnímu vytížení nepravidelně a dopřáváte si jídlo jen třeba dvakrát denně, dochází k obranné reakci organismu. Přepíná do šetřícího režimu. A vy se pak divíte, že i když nejíte, tak nehubnete. Tělo si energii totiž prostě šetří, protože má signál, že přišly horší časy.

Obědy se nevyplatí ani odbývat

Při nedostatku času vás možná napadne obědy prostě tak nějak nahradit porcí zeleniny nebo ovoce. Ovšem i to by byla chyba.

 • Při nedostatečném obědu už nebudete mít energii na zbytek dne.
 • Nedostatek energie se pak může projevit nejen sníženou produktivitou práce, ale i nezvladatelnou chutí na sladké či tučné, což je přesně to, co nechcete.
 • Hladovění během dne se projeví naplno večer a vy máte o dost větší šanci ukončit svůj den přejídáním.

Výhody krabičkového jídla jsou zřejmé

V případě, že nemáte času nazbyt ani v pracovním procesu, je dobré zkusit takzvané krabičkové stravování. Jde o to, že si s sebou do práce vezmete předpřipravené jídlo a to během dne konzumujete. Krabička se snídaní, obědem, večeří, popřípadě i svačinou. Vzhledem k tomu, že jídlo už bude hotové a tudíž nemusíte už nikam zdlouhavě chodit, bude pro vás i během náročného pracovního dne jednodušší krabičku vzít a sníst.

Jak ušetřit čas při jeho přípravě

 • Při vaření večeře si nechte ještě jednu porci pro vaši obědovou krabičku.
 • Nebo toho uvařte více a pokud to jde, tak to zbytek zamrazte. A pak to můžete postupně konzumovat. Víte třeba, jaké potraviny jsou vhodné do mrazáku a které ne?
 • Trouba nebo parní hrnec mohou být vítanými pomocníky. Lze v nich udělat několik věcí naráz. Ale s rozumem. Sladké pečivo s vůní brokolice nemusí být to pravé.
 • Čas mohou ušetřit i potraviny jako kuskus, mražená nebo sterilovaná zelenina či luštěniny. Tam už nemusíte nic namáčet, loupat nebo zdlouhavě vařit.
 • Mnoho omáček jde kombinovat s různými přílohami a zeleninou. Takže si můžete vytvořit několik chodů s jedním základem.

Když vás vařit nebaví nebo na to nemáte ani trošku čas, ani tehdy se nemusíte krabiček vzdávat

Pokud vás vařit nebaví nebo na něj nemáte ani trochu čas, i tehdy existují skvělá řešení, která vám umožní jíst kvalitně a zdravě. Nechte svoje denní krabičkové stravování na odbornících. Jídlo na celý den vám přivezou až domů. Vy se vyhnete plánování, vaření i postávání ve frontách. Bude o vás postaráno od snídaně až od večeře.

Společnosti, které se tímto zabývají, nabízejí různé druhy programů. Vy si jen vyberete ten, který nejlépe vyhovuje vašemu cíli a denním návykům. Přeci jen je rozdíl mezi aktivním sportovcem a někým, kdo má sedavé zaměstnání a potřebuje se zbavit přebytečných kil.

jídla do krabiček

Profesionální příprava jídla do krabiček má mnoho výhod, které oceníte

 • Jídelníček bude odpovídat vaší denní zátěži i dlouhodobému plánu.
 • Je sestaven odborníky, takže budete mít jistotu, že budete jíst kvalitní a vyvážené jídlo.
 • Nemusíte se stresovat tím, co budete zase zítra jíst, když na nic nemáte čas.
 • Ušetříte si nervy ve frontách i při vaření.
 • Připravené krabičky vás přinutí jíst pravidelně.
 • Jídlo budete mít při ruce a hned připravené ke konzumaci.
 • V případě toho, že rodina odmítá zdravý životní styl, se nemusíte omezovat a můžete bez nadbytečného vaření následovat váš osobní cíl.

Jak jste na tom s časem vy? Neulevilo by se vám, kdyby za vás vařil někdo jiný?

One thought on “Co dělat, když na vaření dietních obědů nezbývá čas. Hlavně nerezignujte a nevynechávejte je. Řešení existují

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *