Se správným kalibrem vás ve strojírenské výrobě nic nezaskočí

Se správným kalibrem

Moderní obrábění vyžaduje extrémní důraz na přesnost, kvalitu i rychlost práce. Postupem času přichází výrobci soustruhů, frézek i dalších strojů s pořádnou dávkou inovací, díky nimž dokážete úplné divy. I přesto se nevyhnete neustálému měření a zkoušení. Jak zkontrolujete vše potřebné?

Setina milimetru? Žádný problém

Nezáleží na tom, pro jaké odvětví momentálně vyrábíte, v dnešní době se vše určuje na setiny milimetru. Energetický, letecký, dopravní, těžký i všechny ostatní průmysly vyžadují extrémně přesné součástky. Přesně proto přichází na scénu měřidla a samozřejmě i kalibry.

První zmíněná skupina obsahuje mikrometrická měřidla, hloubkoměry, úchylkoměry, dutinoměry či třeba výškoměry. Jestli chcete uspět, nesmíte zapomenout ani na jednu ze zmíněných kategorií. S pomocí těchto pomůcek totiž snadno identifikujete, kolik třísky ještě musíte odebrat z daného rozměru.

S druhou skupinou nic neměříte, jak si mnoho nezkušených jedinců myslí. Válcové a třmenové kalibry vám pomohou určit, jestli obrobek splňuje konkrétní druh uložení (volné, či s přesahem). Závitové kalibry a měřicí kroužky zase vyzkouší poctivě vyřezané závity (vnitřní i vnější). Aby toho nebylo málo, každý jednotlivý rozměr vyžaduje svůj vlastní kalibr.

Se správným kalibrem vás ve strojírenské výrobě nic nezaskočí

Šetřete peníze

Ve výsledku budete muset vybavit svůj sklad desítkami různých položek jen na měření a zkoušení. Přesně proto se vám bude hodit spolehlivý a plně vybavený dodavatel, který si nebude účtovat přehnané částky. Za zmínku stojí třeba zavedený e-shop pod odkazem meridla.cz.

Ten vám nabídne všechny normované pomůcky za bezkonkurenční ceny. V případě potřeby dokonce vyrobí libovolné měřicí vybavení na přání. Veškeré zboží má skladem, takže se dočkáte téměř okamžité expedice na vámi uvedenou adresu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *