Podlaha jako nová svépomocí

Podlaha ze samolepících PVC

Pořídili jste si nový dům a je třeba provést menší úpravy? Začněte od podlahy. Nelíbí se vám stávající podlahové krytiny? Jsou poškrábané, nebo by se vám líbil jiný vzor? Pokud nechcete platit zbytečně odborníkovi, který položí novou podlahu, zkuste to sami. Ne nepotřebujete na to žádné speciální zkušenosti. Ukážeme vám, jak na to – snadno a za pár kaček.

Nová podlaha svépomocí: Jak na to

Tajemství nové podlahy tkví v použití samolepicích PVC čtverců. Jsou to čtverce s vybraným dekorem z klasického PVC, které jsou na spodní straně opatřeny lepicí vrstvou. Stačí sejmout podkladový papír a přilepit na starou podlahu.

Je to poměrně snadné. Budete potřebovat precizně připravený podklad a trochu trpělivosti. To ostatní zmáknete levou zadní. Tak pojďme na to. Nejprve tedy podklad. Podklad, na který budete lepit samolepicí čtverce, musí být pevnýrovný a suchý. Důležité je, že je třeba ho zbavit veškerých nečistot. Ať už je stará podlaha dřevěná, betonová, laminátová, nebo dlažba, parkety či staré PVC, můžete směle čtverce použít. Pokud máte dlažbu s velkými spárami, doporučujeme je nejprve zatmelit a vyrovnat. Použít můžete třeba stěrkový tmel. Stávající podlahu před lepením důkladně zbavte veškeré mastnoty a nechte volně uschnout. Tím zajistíte, že bude dokonale přilnavá. Než začnete s lepením, nechte samolepicí dlaždice nejméně 12 hodin (ideálně 24 hodin) při pokojové teplotě ve vodorovné poloze.

podlaha ze samolepících PVC

K samotnému lepení toho moc potřebovat nebudete, vystačíte si s pravítkem, tužkou a nůžkami či odlamovacím nožem. Samolepicí čtverce lepte tak, že sejmete podkladový papír a přitlačíte dlaždici k podkladu. Není-li podklad ideálně hladký, můžete pro zlepšení přilnavosti čtverce zahřát fénem. Pokračujte s dalšími čtverci, které pokládejte těsně vedle sebe. Jakmile se dostanete ke stěně, upravte velikost samolepicího čtverce na správný rozměr. Po nalepení jsou čtverce ihned pochozí, jen s prvním mytím počkejte do druhého dne.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *