Kdy je ten správný čas pustit se do vánočního úklidu?

Vánoční úklid

K nejkrásnějším svátkům v roce se neodmyslitelně pojí nejen zdobení stromečku nebo hromada dárků, ale také předvánoční úklid, do kterého se pouští asi každá svědomitá hospodyňka. Právě před Vánoci se odhodláváme k pořádnému gruntování. Během těchto svátku to totiž chce mít doma krásně čisté, voňavé a naklizené. Nabízí se otázka, kdy nastává správný čas pustit se do předvánočního úklidu domácnosti?

Ani příliš brzy, ani příliš pozdě

Pokud jde o Vánoční úklid, je načasování opravdu klíčové. Do úklidu se totiž nemůžete pustit příliš brzy, aby výsledek vydržel i přes svátky, zároveň ani příliš pozdě, abyste všechno stihli bez zbytečného stresu. Pro mnoho žen je takovým odrazovým můstkem začátek adventu. Od první adventní neděle zbývají do Štědrého dne čtyři týdny, což je dostatečně dlouho na to, abyste stihli vygruntovat i taková místa, která během běžného úklidu přehlížíte.

Vybavte se potřebnými pomocníky

Ačkoli se mezi námi najdou tací, kteří se na vánoční úklid těší, asi se shodneme na tom, že pro většinu z nás je to spíše taková nepsaná povinnost. Abyste si úklid před vánočními svátky co nejvíce usnadnili, vybavte se potřebnými pomocníky. Akční Tesco leták nabízí celou řadu úklidových prostředků, které vám při gruntování vašeho bydlení bezesporu přijdou vhod. Doma pak budete mít skutečně naklizeno a nic nebude bránit tomu, abyste si svátky užili v klidu.

vánoční úklid

Před Vánoci se uklízí úplně všude

Je jasné, že pořádek u vás doma udržujete průběžně během celého roku. Nikdo totiž nechce žít v nepořádku a chaosu. Upřímně si ale přiznejme, že v rámci běžného úklidu opomíjíme místa, na kterých se tak často neuklízí. Obraz stromuvisící u vás doma v obýváku nebo lustr v ložnici by o tom možná mohly říci své, co říkáte? Vánoční úklid je ideální příležitost k tomu, abyste poctivě uklidili i tam, kam třeba běžně s prachovkou nebo vlhkým hadrem nezajedete. Znamená to sice práci navíc, ale věřte, že pak budete mít mnohem lepší pocit.

Zbavte se všeho, co vám doma překáží

Úklid před Vánoci není jen skvělá příležitost k tomu, abyste to doma měli opravdu poctivě naklizené a vysmejčené. Je to pro vás také šance, abyste se zbavili věcí, které vám doma jen zbytečně překáží. Možná vaše knihovna čítá knihy, které už nikdy nebudete číst. Šatní skříň zase ukrývá oblečení, které už nikdy nebudete nosit. Police v kuchyni nádobí, které dávno nepoužíváte. Tohle všechno jsou věci, které doma zbytečně zabírají místo. Zbavte se jich a rázem se vám bude doma mnohem lépe dýchat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *