Holčičky milují panenky. Pořiďte jim k nim i kočárek

Kočárek pro panenky

Osobně nemám ráda dělení hraček na ty pro holčičky a pro kluky, ale pravdou je, že holčičky vždy více inklinují k panence než k náklaďáku či k tanku. Jestli se mladších holčiček od třech let zeptáte, jakou by chtěly hračku, nejčastější odpovědí bude panenka a vše pro ni.

Výběr panenek je obrovský a je na nás rodičích, abychom to množství ukočírovali. U jedné panenky ale rozhodně zůstat nemůže. Holky si přece chtějí povídat, zajít společně na pizzu i do kina. Hodí se též panenky různých velikostí, odlišného věku i sociálního statusu. O některé se naše holčičky starají jako o miminka, jiné budou kamarádky, samostatnou kapitolou pak bývají princezny. S malými panenkami si lze hrát v budovách ze stavebnic i v hotových hracích domečcích, ty velké zas patří do kočárku.

Panenky všeumělky příliš neexistují

Pozorujte, po čem vaše holčička touží, a podle toho panenku vyberte. Nejmenší holčičky rády napodobují maminky a kočárky pro panenky s miminkem jsou pro ně snem. Nebo v něm vozí panenky starší či své plyšáky. Hodí se též vybavení pro panenku. Minimálně postýlka.

Časem začnou holčičky panenky vylepšovat. To je ideální období pro oblékací panenky se šatníkem, či pro česací panenky. Hrací česací hlava je pro holky mladšího školního věku zábavou na dlouhé hodiny.

Mluvící a zpívající panenky mohou sice rodiče rušit, zejména pokud budou doma na home office, co ale dělat, když jsou tak oblíbené? Miminko má plakat, velká panenka zpívat. Děti jsou zvyklé na interakci.

kočárek pro panenky

Na co si dát při výběru panenek pozor?

Někdy investujeme do panenek z reklamy od známých a drahých značek, ale nemusí být o nic lepší než kvalitní levnější panenky. K drahým panenkám je cenově výš i příslušenství. Pokud holčička touží panenku třeba česat, musí být panenka k tomu uzpůsobena. U výběru kočárku panenky je zapotřebí vědět, jakou největší panenku bude holčička v kočárku chtít vozit a podle toho jej vybírat. Velice dobrou volbou budou panenky a kočárky z e-shopu Ministerstvohracek.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *