Jaká odvětví jsou pro českou ekonomiku nejdůležitější? Strojírenství patří mezi její hlavní pilíře

Strojírenství

Česká republika se ve světě neproslavila jen vynikajícím pivem či skvěle zpracovaným sklem a porcelánem. Patří také mezi populární cíle turistů všech věkových kategorií a nejrůznějších národností. Zdejší krajinu, architekturu i historické památky si navíc oblíbly mnohé zahraniční filmové štáby, které zde v posledních desetiletích natočily celou řadu známých filmů. Hlavní úlohu v české ekonomice však hraje průmysl. A velká část tuzemských výrobků se po dlouhou řadu let vyváží nejen do Evropy, ale také na ostatní kontinenty. Mezi nejúspěšnější odvětví přitom patří strojírenství.

O produkty českého strojírenství je ve světě zájem. Zásluhu na tom má i kvalitní hutní materiál

Co stojí za úspěchem tuzemské strojírenské výroby? Zkušení pracovníci s odpovídající kvalifikací, profesionální vybavení podniků a prvotřídní hutní materiál. Právě kombinace těchto faktorů je nezbytným předpokladem dosažení vysoké kvality. V Česku je kladen velký důraz na vzdělávání studentů technických oborů na středních i vysokých školách, díky čemuž je na pracovním trhu dostupný dostatek pracovníků s odpovídající kvalifikací pro vedoucí pozice. V České republice proto v posledních dekádách provozují strojírenské podniky nejen tuzemští podnikatelé, ale také mnohé zahraniční společnosti. Důležitou roli samozřejmě hraje i kvalita hutního materiálu, který je pro realizaci strojírenské výroby nezbytný.

strojírenství

Jaký hutní materiál je vysoce žádaný?

Mezi hutní materiál patří nerezová, konstrukční i nástrojová ocel, dále slitiny hliníku, mědi, mosazi a bronzu. A nelze opomenout ani nejrůznější speciální hutní materiály se specifickými vlastnostmi. Řada firem přitom hledá dodavatele, který jim je kromě trubek, profilů, tyčí a jeklů schopen nabídnout i opracování hutního materiálu dle individuálních požadavků. Takové služby poskytuje společnost KT MetSteel. Kromě toho, že zajišťuje samotný prodej hutního materiálu i ohýbání trubek atd., na objednávku dodává i tvarové výpalky. Realizuje také ohýbání hutních materiálů. Výpalky z plechu zhotovuje s využitím laseru, plazmy, kyslíku, acetylénu i CNC.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *