Čajem ke zdraví

Čaje ke zdraví, černé, zelené, matcha, yarba maté

Někdo má rád holky, druhý spíše vdolky. Jeden si dá kávu a další spíše čaj. Do které kategorie spadáte vy? Pokud do druhé, tak je tento článek určen právě vám.
A jaký máte nejraději? Černý, zelený, ovocný, bylinný, yarba mate, matcha? Nebo jste skutečnými čajovými fajnšmerky a v čajovnách s oblibou popíjíte čaj jasmínový, bílý, popřípadě růžový?

Černý čaj jen občas

Nejrozšířenější je čaj černý. Dobře chutná a povzbuzuje. Do kategorií zdraví prospěšných čajů bychom ho ale asi nezařadili. Nadměrné pití černého čaje podle lékařských výzkumů dokonce může poškodit ledviny. Jednoho nebo dvou šálků denně se ale obávat nemusíte.

Zeleným čajem proti volným radikálům

Na opačné straně zdravotního spektra stojí antioxidanty nabitý čaj zelený. Ty nejkvalitnější sypané zelené čaje bojují proti volným radikálům, omezují výskyt kardiovaskulárních onemocnění, a dokonce zlepšují zrak. To ale není vše. Zelený čaj se doporučuje popíjet i při dietě, napomáhá totiž spalovat kalorie.

Zastavte stárnutí s matcha čajem

Hitem současné doby je matcha čaj s historií sahající až do doby před více než 800 lety. Tenkrát si na něm pochutnávali buddhističtí mniši a japonští samurajové. Do Evropy se dostal až teprve před nedávnem. I tento čaj spadá do kategorie čajů zelených. Na rozdíl od těch klasických však má sypkou podobu – vzniká totiž jemným rozemletím čerstvých čajových lístků. A ty jsou přímo nabyté prospěšnými látkami zrychlujícími metabolismus a zpomalující stárnutí. Chcete-li tedy být štíhlí a pořád mladí, pijte šálek matcha čaje denně, a budou se dít divy.

zelený sypaný čaj

Zlepšete si paměť s Yarba maté

Elixírem mládí je prý i Yarba maté. A k tomu i zásobárnou nekonečné energie. Čaj, jemuž jsou připisovány až magické účinky. I tento nápoj spaluje tuk, dodává energii, a dokonce i léčí. Disponuje totiž významnými protizánětlivými účinky, zlepšuje paměť, osvěžuje mysl, zabíjí zlé bakterie a plísně v trávicím traktu a zbaví vás i špatné nálady a deprese.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *