Rozlučte se zaschlým inkoustem, přivítejte laserové tiskárny

Kolikrát jste se zaťatými zuby či pocitem beznaděje koukali na nefunkční tiskárnu z důvodu zaschlého inkoustu? Pravděpodobně mnohokrát. Je na čase udělat radikální změnu. Pořiďte si laserovou tiskárnu. Přinášíme vám tipy, proč se vyplatí.

 

Inkoustové tiskárny a občasný tisk

 

Ucpání trysek tiskových hlav je jednou z nejčastějších poruch běžných inkoustových tiskáren. Důvodem je delší odstávka tiskárny. Zbytky inkoustu ulpělé při posledním tisknutí na koncích trysek postupně zasychají a vytvářejí na jejích koncích neprostupnou bariéru. 

 

Jedním z řešení, jak takové situaci předejít, je pravidelné automatické čištění tryskových hlav. Jde o běžnou funkci většiny tiskáren. Problém je však v tom, že čištění se provádí “prostříknutím” trysek inkoustem z cartridge. Zvyšujete tak jeho spotřebu. Asi už tušíte, že inkoustová tiskárna nemusí být vhodným partnerem pro ty z vás, kteří tisk využívají jen zřídka. 

 náplně do tiskáren

Pro občasné tiskaře je laserová tiskárna

Ideálním řešením pro příležitostné tiskaře je laserová tiskárna. Už jen proto, že zaschnutí u ní prakticky nehrozí a pořizovací ceny jsou velmi nízké. Rozumnou

laserovou tiskárnu dnes již koupíte za 1 500 Kč. Pozor na to, že i laserová tiskárna má své výhody a nevýhody. Jaké to jsou?

 

Výhody laserových tiskáren

 

Stálý tisk o vysoké kvalitě - tak by se daly ve zkratce charakterizovat laserové tiskárny. Pro laserové mašinky ještě navíc hovoří fakt, že jejich tvorba je stálá v čase a jen tak nevybledne.

 

“Laserovky” oceníte především v případech, kdy nejčastěji tisknete dokumenty v odstínech černé a bílé. Vhodné jsou jak pro pravidelné, tak příležitostné uživatele. Tonery do laserových tiskáren totiž nevysychají a vydrží i několik let. 

 

Ve srovnání s inkoustovými tiskárnami jsou velmi ekonomické. Platí to i v případech kdy je pořizovací cena náplní do tiskáren vyšší než u inkoustových bratříčků. Důvodem je přepočet nákladů na jednu vytištěnou stránku A4. V takovém srovnání totiž vyhrávají laserové tiskárny na plné čáře. 

Při svém výběru však pečlivě zvažte nejen pořizovací cenu samotné tiskárny, ale i ceny originálních tonerů. Podívejte se, zdali se k vámi zvolenému modelu vyrábějí i kompatibilní náplně. Dnes již mají velmi podobnou výtěžnost jako originály, ale jejich pořizovací cena je výrazně nižší. 

 

Tip: Pokud tápete, pro které tiskárny jsou dostupné kompatibilní náplně, obraťte se na Miroluk. Jde o speciálku s e-shopem a prodejnami tonerů v Praze a Plzni

 

Nevýhody laserových tiskáren

 

Laserové tiskárny jsou nevhodné pro ty z vás, kteří chcete tisknout především fotografie nebo obrázky. Chcete-li při takovém tisku dosáhnout prvotřídní kvality, pak nemáte jinou možnost, než sáhnout po inkoustové tiskárně. Jen tak se přiblížíte kvalitě fotek, na jaké jste zvyklí z běžných fotolabů. Pozor však na náklady - je totiž dost dobře možné, že profesionální vyvolání fotek bude stále méně než domácí vytištění. Dobře tedy zvažte, zdali se zohlednění tohoto faktoru vyplatí. 

 

Pokud se rozhodnete pro laserovou tiskárnu, počítejte s jejími většími rozměry. Dobře zvažte, kam ji umístíte tak, abyste se vždy pohodlně dostali k výměně náplní nebo doplnění papírů. 

 
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení