Dokonale přesné rozměry výrobků vám zkontrolují kalibry

přesné rozměry

Kalibry jsou kontrolní měřidla. Neslouží pro běžná měření, používají se pro kontrolu vnitřních a vnějších rozměrů různých výrobků a obrobků. Své využití nachází především ve strojírenství. Jejich největší předností je velmi snadné a rychlé použití, proto se kalibry hojně využívají v sériové a hromadné výrobě, kde dokáží odhalit velké množství zmetků. Rozeznávají totiž odchylky v řádech setin i tisícin milimetru.

Přesné měření vnějších i vnitřních rozměrů odhalí všechny zmetky

S pomocí kalibrů během sekundy zjistíte, zdali má výrobek správnou velikosti a požadovaný tvar. A to jednoduše přiložením kalibru ke kontrolovanému výrobku. Kalibry se totiž vyrábí jako protikus k požadovanému rozměru výrobku. Pokud se tedy například při měření vnitřního průměru válečkový kalibr do výrobku přesně vejde, je velikost průměru správná. V případě že nikoliv, jedná se o zmetek. Používáním kalibrů dochází ke snížení zmetkovosti a tím i k šetření času a peněz v rámci celé výroby. Když kalibr odhalí zmetek, může dojít k okamžitému zastavení výroby a hledání příčiny chyby.

Ne každý kalibr změří všechno

Podle tvaru a účelu měření se kalibry rozdělují do několika druhů:

Válečkové kalibry slouží pro měření vnitřních rozměrů, jako například vnitřní průměr.

Vyrábějí se v oboustranné a jednostranné variantě. Oboustranné válečkové kalibry mají dobrou i zmetkovou stranu, zatímco jednostranné si musí vystačit s jedním rozměrem. Na některých kusech bývají dva rozměry umístěné za sebou, v takovém případě je ale kalibr omezený v měření hlubších výrobků.

Závitové kalibry odhalují odchylky u vnitřních i vnějších závitů. Lze k nim dokoupit i nástavné kroužky různých velikostí.

Třmenové kalibry se používají pro měření vnějších rozměrů (délky, šířky, vnější průměr). Jsou opakem válečkových. Výrobek se při kontrole vkládá do kalibru. Když se vejde, je správný, jinak se jedná o zmetek.

kalibry

Velké množství kalibrů připravených k okamžitému odeslání!

Všechny druhy kalibrů má na svém skladě v dostatečném počtu společnost Mnichovský-tools. Pokud pro svoji výrobu tato kontrolní měřidla potřebujete, můžete si je převzít během několika dní. Na skladě má tato firma velké množství kalibrů běžných standardizovaných velikostí. Na základě individuálních požadavků a výkresů vám vyrobí i kalibry s atypickými rozměry.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *