Zlaté mléko: Jak ho připravit a proč ho vůbec pít?

Zlaté mléko - jak připravit

Uklidňující, příjemně hřejivý a odvážně kořeněný. Takový je nápoj, který se v ajurvédské medicíně využívá již po tisíce let – zlaté mléko. Pokud jste o něm ještě neslyšeli, je na čase ho vyzkoušet.

Zlaté mléko získalo svůj název díky své zlatavé barvě, za kterou je zodpovědná kurkuma. Toto koření přitom obsahuje řadu živin. Má obzvláště vysoký obsah antioxidantů, teplou a mírně kořeněnou zemitou chuť. Ve zlatém mléce se ovšem kombinuje ještě se skořicí, zázvorem a pepřem.

Zlaté mléko - kurkuma latte

Jak připravit zlaté mléko?

Zlaté mléko, golden milk, kurkumové mléko nebo také kurkumové latté. Stejně jako se setkáte s různými názvy, existují i různé mírně upravené varianty. V základu jde pouze o kurkumu smíchanou s horkým mlékem, ale další koření dokáže vylepšit chuť a posílit účinek. Pepř zvyšuje účinky kurkumy až tisíckrát. Mléko lze využít podle toho, jaké obvykle pijete. Může být klasické kravské, ale také rostlinné (kokosové, mandlové, sójové a jiné).

A jak namíchat ten správný koktejl s vhodným poměrem koření? Úplně nejjednodušší je použít hotovou směs zhotovenou podle starých ajurvédských receptur. Zlaté mléko kurkuma pořídíte v e-shopu Wolodshop.cz, pak stačí jen rozmíchat jednu kávovou lžičku směsi v 250 ml horkého mléka, jež si vyberete.

zlaté mléko

Proč vůbec pít zlaté mléko?

Protože má kladný vliv na celou řadu potíží od bolestí v krku až po zdraví vašeho srdce. Kurkumové mléko také posiluje imunitu, podporuje funkci mozku, zlepšuje kvalitu spánku (pokud ho pijete před usnutím). Mléko se doporučuje pít večer, ale někomu vyhovuje dát si ho spíš ráno pro příjemný start dne. Častá otázka je zlaté mléko – jak často pít. Jednou denně každopádně stačí, doporučená denní dávka je 3-5 g směsi.

Na závěr ještě jedna zajímavost. Tento zázračný nápoj vám také pomůže shodit pár kiloZlaté mléko hubnutí výborně podporuje, protože zahání hlad a chutě, urychluje metabolismus.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *