Na co se zaměřit při pořízení lednice?

Na co se zaměřit při pořízení lednice?

Lednici patří v našich domácnostech výsostné postavení, neboť většina z nás si život bez ní už nedokáže představit. Pokud vám pomalu dosluhuje stávající spotřebič či již úplně nevyhovuje vašim požadavkům, je na čase poohlédnout se po novějším modelu se spoustou moderních funkcí.

Nejoblíbenější typ lednice

Dle průzkumů vyplývá, že mezi nejvíce pořizované typy patří kombinovaná 2dveřová lednice s mrazákem umístěným dole. Její velikost vybíráme dle počtu členů v domácnosti a prostorových možností. Pro 4člennou rodinu je ideální kombinovaná lednice s rozdělením chladicí a mrazicí části v poměru 2:1. Tyto ledničky jsou zpravidla vybaveny dvěma kompresory, díky nimž je provoz spotřebiče velmi úsporný. Energetická náročnost je uvedena na štítku, který udává, v jaké energetické třídě se lednice nachází. Nejvíce úsporné spotřebiče jsou označovány třídou A+++. Při výběru lednice věnujte pozornost též hlučnosti. Vzhledem k nepřetržitému provozu spotřebiče není tento parametr zanedbatelný. U těch nejlepších modelů nepřesahuje 40 dB

lednice

Užitečné funkce

Lednice s mrazákem jsou v současné době vybaveny řadou chytrých funkcí, které nejen že šetří vaši peněženku, ale také usnadňují údržbu a lépe využívají vlastností chladničky. Co se vám bude určitě hodit, je funkce No Frost. Rozloučíte se tak s úmorným manuálním odmrazováním mrazáku. Tato funkce kontroluje teplotu a míru vlhkosti, čímž předchází usazování námrazy. Vnitřek ledničky i mrazáku je lépe ventilován, nadměrná vlhkost je odváděna do zabudovaného kondenzátoru. Potřebujete-li potraviny rychle zmrazit, je tu funkce SuperFreeze. V době dovolených uvítáte Prázdninový režim – Holiday, jenž udrží vnitřní teplotu chladničky zhruba na 12 °C. Trvanlivé potraviny se tak nezkazí a též nebude třeba ledničku na dobu vaší nepřítomnosti vypínat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *