Vědět, jaká je cena zlata, se vyplatí. Ve hře jsou vaše peníze

Jaká je cena zlata

Přestože máte slušný příjem a doposud jste se nemuseli nijak omezovat, cítíte, že poslední dobou míváte čas od času hluboko do kapsy? Není se čemu divit. Po mnoha letech ekonomického růstu a zvyšování zisků firem i platů zaměstnanců přišel výrazný propad. Na vině je pandemie koronaviru, která přiměla většinu států na dlouhou dobu výrazně omezit sociální kontakty i většinu segmentů hospodářství. Řada tuzemských i zahraničních firem se proto potýká s problémy, ceny produktů i služeb výrazně stoupají, zdražují se i energie a stoupají náklady na bydlení.

Vytvořili jste si finanční rezervu? Investiční zlato dokáže zajistit, že vaše úspory neztratí hodnotu

Pokud jste si svědomitě spořili a své peníze máte uloženy v bance, může se jejich hodnota během nadcházejících měsíců o poznání ztenčit. Úrok, který tuzemské finanční ústavy nabízejí, ani u těch nejvýhodnějších produktů rozhodně nedokáže vyrovnat inflaci. Chcete-li, aby vám úspory opravdu vydržely až do důchodu nebo do chvíle, kdy budete potřebovat nemalou částku při sjednávání hypotéky na nové bydlení, měli byste je co nejdříve dobře investovat. V současné době se jako ideální volba jeví investiční zlato. Právě to je totiž na burzách naprostou stálicí, která nikdy neztrácí přízeň investorů.

zlato investice

Co byste měli vědět, až budete nakupovat investiční zlato?

Mnoho lidí neví, že se cena zlata u prodejců může významně lišit oproti té na burze. Rozpětí cenových nabídek se přitom liší až o deset procent. Vyplatí se proto projít si nabídky obchodníků, kteří na trhu působí několik let, a vybrat tu opravdu výhodnou. České investiční zlato však nehledejte. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. Dostupné však jsou zlaté slitky zahraniční produkce, zejména ze Švýcarska.

Chcete koupit investiční zlato? Zjistěte si, jaká je cena zlata u jednotlivých prodejců

Pořídit si investiční zlato je snadné. Nejprve si zjistěte, jaká je cena zlata na burze, potom si prostudujte nabídky prodejců. Zjistíte, že cena zlata u některých z nich může být až o deset procent nižší.  Většina zlatých slitků na českém trhu pochází ze Švýcarska.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *