Jaké nástrahy na vás mohou čekat u nebankovních půjček?

Nástrahy nebankovní půjčky

V případě, že jste se dostali do finanční tísně a potřebujete alespoň na pár týdnů půjčit peníze, abyste přečkali do výplaty, je v současnosti možné si vybrat z přehršle nebankovních půjček a úvěrů. Jenže v některých z nich se skrývají různé nástrahy, kvůli nimž se jejich sjednání nemusí vyplatit.

Úrokové sazby

Typickou ukázkou je půjčka v insolvenci bez registru. Ta je dostupná prakticky pro kohokoliv, podobně jako půjčka na OP (občanský průkaz). Jak už z názvu vyplývá, je určena i pro lidi, kteří se ocitli v insolvenci a na běžné úvěry od bank nemají vůbec šanci dosáhnout. Úskalí v takovýchto půjčkách může tkvít hlavně ve vysokých úrokových sazbách. Proto když vám někdo nabízí půjčku v insolvenci bez registru, je třeba si důkladně zjistit, jaké úroky za ni budete platit, abyste nenaletěli nějakému lichváři, který si od vás v konečném důsledku vezme nazpět klidně několikanásobek zapůjčené částky.

Délka splácení

Dalším rizikem je doba splatnosti. Mnohé nebankovní půjčky jsou určené pouze na několik dní, maximálně týdnů, během nichž musíte peníze i s patřičnými úroky vrátit, jinak vám hrozí sankce, které úvěry notně prodražují. Proto si vždy dobře spočítejte, zda danou nebankovní půjčku budete schopni ve sjednaném termínu skutečně zaplatit. Pakliže si tím nejste jisti, raději si najděte jiný produkt, případně hledejte ostatní možnosti, tedy kupříkladu půjčku od známých, rodinných příslušníků apod.

nástrahy nebankovních půjček

Skryté poplatky

V neposlední řadě si všímejte skrytých poplatků. Ačkoliv už dnes drtivá většina poskytovatelů nabízí nebankovní půjčky bez poplatků, leckdy se stále ještě stane, že jsou lidé překvapeni, když jsou jim naúčtované peníze navíc za samotné sjednání úvěru, předčasné splacení atd. Na tato překvapení je třeba si dát velký pozor.

O světě nebankovních půjček se dozvíte spoustu užitečných informací například přes portál niklak.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *