Krycí plachta na auto, zaručí účinnou ochranu

plachta na auto

Pokud jste majitelem čtyřkolého miláčka, jistě se dost často zabýváte tím, jak mu dopřát tu nejlepší péči. Vlastníte-li garáž, tak patříte mezi automobilové šťastlivce. Jestli však garáž nemáte a auto parkujete na ulici, patrně často řešíte problémy s poškozeným lakem.

Auto volně zaparkované na ulici je totiž v neustálém ohrožení. Nejenomže musí odolávat útokům drobných kamínků od projíždějících vozidel, ale když jste, například kvůli nedostatku místa, nuceni zaparkovat pod stromem, čekají ho další nebezpeční agresoři. Napadané listí, drobné větvičky a také smůla, která se těžko odstraňuje a lak poškozuje. 

Nejvíce mu však škodí ptačí trus. Málokdo asi ví, že ptáci nemohou vykonávat malou potřebu, a proto jejich trus obsahuje i čpavek, který dokáže na laku nadělat pěknou paseku.

Plachta ochrání vaše auto

Když nevlastníte garáž tak jistě přemýšlíte jaká ochrana by pro vaše auto mohla být ta nejlepší. Možná vás to trošku překvapí, ale nejjednodušším, nejefektivnějším a kupodivu zřejmě také nejlevnějším řešením je krycí plachta na auto.   

Chrání karoserii před povětrnostními vlivy, čímž zamezuje vznikání koroze a blednutí laku způsobené sluníčkem. Dále zabraňuje poškození námrazou, zimním posypovým materiálem a sněhem. V letních měsících brání přehřívání karoserie a interiéru. 

Vzhledem k tomu, že je mobilní, ani v kufru nezabere moc místa, tak auto můžete kdykoli na svých cestách snadno a pohodlně chránit.

Tři praktická doporučení

Než začnete auto zakrývat plachtou, měli byste ho důkladně umýt, aby na karoserii neulpívaly abrasivní prvky, které by při manipulaci s plachtou mohly poškodit lak. Také se doporučuje auto navoskovat. Obecně platí, že byste měli auto zakrývat vždy, až když je suché a očištěné. 

Zajímá vás jakou barvu byste si měli pořídit? Nejde o žádnou estetickou otázku, protože vhodně zvolená barva sebou přináší další bonusy. Například stříbrná autoplachta, kterou oceníte hlavně v tropickém létě, odráží sluneční paprsky, a tak brání přehřívání kabiny, čímž se vyhnete postupné deformací plastů uvnitř vozu.

Nezapomeňte, že zakryté vozidlo zaparkované na ulici musí mít, z důvodu snadné identifikace, viditelnou registrační značku.

plachta na auto

Při výběru autoplachty vždy sázejte na nejlepší kvalitu

Aby plachta splňovala svůj účel tak jak má, dejte si na jejím výběru záležet. Jaké vlastnosti by tedy měla mít? Je třeba, aby spolehlivě odváděla vodu, byla lehká a umožňovala snadnou manipulaci během nasazování i sundávání a dále musí mít tu správnou konfekční velikost. 

Kromě voděodolnosti je velmi důležitá její prodyšnost, aby v prostoru mezi vozidlem a plachtou nekondenzovala zůstatková voda.

Komfortní krytí vozu, u kterého je zaručená jedinečná kvalita, si můžete koupit nebo nechat ušít přímo na zakázku, u výrobce Plachty Štěpáník.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *