Klíčové tipy pro maximální užitek z masáže: Příprava a co nedělat poté

Správná příprava na masáž i péče po ní hraje klíčovou roli pro dosažení optimálních výsledků a vytvoření účinného efektu. Pomáhá zlepšit regeneraci organismu a současně přispívá ke spokojenosti klienta.

Jak se připravit na masáž

Dodržování pokynů podpoří absolutní přínos z masáže. Dopřejte si dostatek tekutin v podobě čisté vody. Hydratace pomáhá tělu lépe reagovat na terapii a snižuje riziko únavy. Vyhněte se konzumaci alkoholu i kofeinu, které dehydratují. Dopřejte si lehký, snadno stravitelný pokrm, ale nechoďte na masáž na lačno. Snažte se zklidnit mysl a nalaďte se na jinou dimenzi. Vyhněte se stresu a pracujte na mentální přípravě. Představte si, že vás čeká něco příjemného a zaměřte se na uvolnění.

Masáž bederní páteře

Čemu se vyvarovat

Odborníci radí vyhnout se fyzické aktivitě pro uchování příjemného pocitu a působení účinků sportovní masáže anebo ošetření zkrácených svalů. Nepodceňujte důležitost hydratace, dostatek tekutin odplavuje toxiny, uvolňující se v průběhu masáže. Vyhněte se extrémním teplotám, horké vaně nebo sauně způsobující dehydrataci a zvyšující únavu svalů. Obdobně se vyvarujte příliš chladnému prostředí z důvodů křečových stavů.

Co dělat po masáži

Bezprostředně po klasické či speciální masáži je důležité dodržovat pravidla minimalizující negativní vlivy. Po výkonu si dejte pauzu a prostě relaxujte. Doporučuje se nechat vstřebat oleje do pokožky a dokonale působit.

Doporučení na závěr masáže

Dodržování doporučení pomůže maximalizovat regeneraci organismu a prodloužit působení pozitivních účinků masáže. Přejete-li si udržet vaše tělo v dokonalé kondici a harmonické rovnováze je třeba o něj náležitě pečovat. Využívání masáží je skvělým nástrojem pro udržení zdraví i pohody. Z tohoto důvodu byste se měli snažit vyhledat profesionální masáže v Brně, jako je Salon Beauty se svým vysoce kvalifikovaným personálem.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *