Bez jakých potřeb se neobejdete při stavbě špičkové terasy?

Stavba terasy, pomůcky a materiál

Každá zahrada musí mít příjemný prostor, v němž se schováte před úmorným vedrem a slunečními paprsky. Jedině tak si naplno vychutnáte pobyt venku a nebudete muset řešit úpal, spálenou kůži a další nebezpečné potíže. Chcete si vybudovat vlastní terasu? Víme, bez čeho se neobejdete.

Poctivá prkna

Naprostým základem jsou přirozeně vhodná terasová prkna. Typickou volbou je sibiřský modřín, protože právě ten se chlubí ohromnou odolností proti působení živlů i mechanickému namáhání. K tomu připočtěte přívětivou cenu, poměrně malou hmotnost a dobré tepelněizolační vlastnosti. Vysoká absorpce tepla vám zajistí komfort i během největších veder.

Zajímavou volbou jsou i moderní WPC prkna, jež se skládají z kombinace dřeva a polymeru. Dané řešení si zachovává výhody přírodního materiálu, ale netvoří třísky, není náchylné vůči vlhkostem a plísni, nenapadá jej hmyz a odolává UV záření. Nezapomeňte ani na stoprocentní odolnost proti vodě a stálost tvaru i v extrémních podmínkách.

stavba terasy

Zvyšte odolnost konstrukce

Samotné dřevo musí být postavené takovým způsobem, aby mohlo dýchat a zbavovat se přebytečné vlhkosti. Základem všeho je zamezení jeho kontaktu se zemí, stejně jako vytvoření mezer mezi jednotlivými deskami. K tomu vám poslouží terče na dlažbu a terasové distanční podložky. Jejich použití je velmi jednoduché, zatímco výsledný efekt prodlouží životnost konstrukce o dlouhé roky.

Ať už zvolíte libovolné materiály, dbejte na kvalitní a poctivé dodavatele. Opravdu ověřených obchodníků nenajdete zase tolik, přičemž ti dobří dnes doručují své zboží online. Za zmínku stojí třeba e-shop Gardina, jenž vám doveze veškeré potřeby k úspěšnému splnění projektu. Pokud si nevěříte nebo nemáte čas, daní profesionálové vybudují terasu místo vás.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *