Tonery do tiskáren mohou být levnější, než si možná myslíte

Tonery do tiskáren

Pokud dnes a denně pracujete na počítači, určitě se bez tiskárny neobejdete. Například smlouvy není většinou možné mít jen ve virtuální podobě, nemluvě o jiných dokumentech.

Nicméně tento přístroj vám může být užitečný i z mnoha jiných důvodů. Zkrátka a dobře, tisknout alespoň jednou za čas potřebuje skoro každý.

Jak tonery a model si zvolit?

Tiskáren je dnes na trhu opravdu mnoho druhů a nejen pro laiky je tudíž složité vybrat si tu pravou. Ze všeho nejdříve byste si měli ujasnit, zdali potřebujete tisknout barevně, nebo vám bohatě postačí černobílý tisk.

Důležitá je rovněž rychlost. Černobílé tiskárny obvykle bývají už laserové, což znamená, že pracují skutečně svižně. I barevné modely se dají sehnat v laserové variantě, avšak tady už si musíte připlatit.

Chcete-li tisknout, samotný přístroj nebude vaší jedinou investicí. Nevyhnete se rovněž ani nutnosti koupit papíry, a také budete potřebovat vhodnou náplň. Valná část tiskáren potřebuje totiž ke svému chodu toner.

Levné řešení

Problém je, že tonery jsou docela drahé. Na nich totiž výrobci tiskáren vydělávají nejvíce. Řeč je ovšem o originálních verzích, avšak dnes jsou již běžně k dispozici i takzvané kompatibilní tonery. Ty sice nejsou originální, nicméně fungují stejně dobře.

Je však potřeba je pořídit jednak u důvěryhodného prodejce, jednak je nutné vybrat si ten pravý typ, který bude přesně pasovat do vaší tiskárny. V opačném případě není funkčnost zaručena.

tonery do tiskáren

Ekologická renovace

Chcete-li tisknout a zároveň se vyhnout přílišnému zatížení životního prostředí, nejlepší volbou pro vás budou renovované tonery. Ty již byly alespoň jednou použity, důkladně vyčištěny a znovu naplněny.

Jedná se o levnější, a přitom ekologičtější možnost než kupovat pokaždé nové zboží. Renovaci tonerů nenabízí každý prodejce, takže je možné, že chvíli budete muset hledat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *