Nevíte, jak vyčistit koberec? My ano!

Jak vyčistit koberec

Koupili jste si nový koberec, neuplynulo ani pár dní a už jej hyzdí skvrna neznámého původu? Rádi byste vyčistili starší koberec? Z následujícího článku se dozvíte jak na to.

Koberce jsou příjemnou podlahovou krytinou. Hřejí, skvěle izolují a často i famózně vypadají. Alespoň do té doby, než se na nich podepíše zub času. Nebo se zkrátka ušpiní. Dobrou zprávou je, že díky moderním technologiím je možné i velmi znečištěný koberec vyčistit tak dobře, že bude vypadat jako nový. Vonět a zářit čistotou.

Jakou očistu zvolit?

V případě očisty koberce v podstatě máte tři možnosti. Klasické vysávání, čištění suché, mokré a profesionální. To, jakou zvolíte, záleží na stupni a původu jeho znečištění, ale také materiálu koberce a výšce jeho vlasu. Ještě před tím, než se pustíte do důkladného čištění podlahové krytiny, si dobře prostudujte její štítek, na němž mimo jiných informací naleznete i ty týkající se její očisty. A pokud je na koberci nenajdete, informujte se přímo u výrobce.

jak vyčistit koberec

Bez vysavače to nepůjde

Základem je vysávání vysavačem, kterým koberec zbavíte většiny hrubých nečistot. Typů vysavačů je na trhu spousta – sáčkové, bezsáčkové, vodní, parní. Koberec byste samozřejmě měli vysávat pravidelně. Minimálně jednou týdně, a je-li potřeba, tak i častěji.

Suché čištění

Pro koberec z přírodních materiálů je vhodné suché čištění. K tomu se používají různé prášky a pěny dostupné v běžné obchodní síti. Ty se většinou v patřičném množství uvedeném na obalu aplikují na koberec (v případě skvrny na jeho část), nechají zaschnout a poté vysají vysavačem.

Mokré čištění

Dalším způsobem je čištění mokré, při němž se používá i voda. Na tu ale pozor, a to obzvláště, pokud pod kobercem máte třeba parkety, nebo jinou dřevěnou podlahu, kterou by mohla poničit. Tato metoda není vhodná ani pro vlněné a hedvábné koberce, které by voda mohla připravit o pevnost vláken.

Obraťte se na profesionály

Nic z uvedeného nezabralo? Nebo je plocha, kterou chcete vyčistit tak velká, že se na ni zkrátka necítíte? Tak očistu koberců přenechte profesionálům. Ty sdružuje například úklidová firma Praha, která k čištění koberců používá tu moderní techniku a šetrné, a přitom účinné čistící prostředky na bázi nanotechnologií. Po jejich zásahu bude váš koberec skutečně jako nový. Podrobnosti hledejte na odkazu čištění koberců Praha.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *