Plechové šindele: Netradiční střešní krytina s venkovským vzhledem

Plechové šindele

Pokud žijete na vesnici, možná ještě čas od času zahlédnete budovu s dřevěnou střešní krytinou. Šindele byly dříve hojně rozšířeným prvkem lidové architektury, nicméně se od jejich používání časem odstoupilo zejména kvůli složitější instalaci a nedostatku výrobců. Nyní ale můžete na šindele narazit opět, jen v trochu jiném provedení.

Společnost Blachotrapez se totiž rozhodla pokusit navrátit typický vzhled šindelové střechy nejen venkovským budovám. Zásadním rozdílem oproti krytině dřívějších stavení je zde však použitý materiál, kterým je v tomto případě plech.

Při pohledu na plechové šindele z dálky nepoznáte rozdíl

I když se jedná o pouhou napodobeninu šindelů vhodně tvarovanou plechovou střechou, náhodný kolemjdoucí na ulici by pravděpodobně nepoznal, že se nejedná o dřevěnou krytinu, ale o plechové šindele.

Střešní plechy s pojmenováním Jánošík totiž věrně napodobují vzhled střechy, na které byly použity reálné dřevěné šindele.

Životnost srovnatelná s pálenými taškami

V porovnání se strojově vyráběnými dřevěnými šindeli je životnost plechového provedení o něco lepší: životnost řezaného šindele je 15 let, štípaného 30 let. Provedení Janošík má záruku 55 let.

Střešní plechy od Blachotrapezu mají navíc speciální povrchovou úpravu umělými látkami, které zajišťují, že se voda a vodní pára nedostanou k ocelovému jádru střešní krytiny a plech bude chráněn před vlivy okolního prostředí po dlouhé desítky let. Vy se tak nemusíte obávat předčasného vzniku koroze.

plechové šindele

Ideální střešní krytina nejen pro venkovské stavby

Plechová střešní krytina ve tvaru šindelů se hodí nejen pro roubenky a jiná vesnická obydlí. Zajímavě vypadá i na moderních budovách. O tom se ostatně můžete přesvědčit na webu výrobce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *