Nejlepší dárek pro každou příležitost? Francouzské, šampaňské a kvalitní víno z Moravy!

Nejlepší dárek je kvalitní víno

Během roku se najde nespočet příležitostí k oslavě. Ať už hledáte stylový dárek pro kamaráda, anebo si chcete užít romantický večer s drahou polovičkou, přijdou vám kvalitní vína vhod.

Možná se vám zdá příliš brzy zásobit svou vinotéku novými kousky, ale opak je pravdou. Vždyť kvalitního vína není nikdy dost. Tento mok se pyšní dlouhou historií a milovali ho věhlasní panovníci, státníci, filmové hvězdy i obyčejný lid.

Něco málo o víně

Pojem víno pochází z latinského slova vinium a v Evropské unii se vyrábí výhradně z hroznů vinné révy. Tento lahodný mok je oblíbený po celém světě a má mnoho třídění. Někdo si potrpí na vína bílá, jiný si zamiloval červená a dámy nedají dopustit na šumivé víno. Vše záleží na chuti jedince a také na tom, co budete konzumovat. Červené víno padne jako ulité ke zvěřině, bílé si rozumí se sýry.

Bílé, nebo červené?

Možná jste nevěděli, že se vyrábí červené víno pouze z hroznů modré barvy. Je to samozřejmě kvůli barvivu, které se ve slupkách bobulí nachází. Říká se, že pití červeného vína zlepšuje stav pleti a posiluje imunitu. K výrobě bílého vína se používají hrozny moštových odrůd vinné révy, ale lze jej vyrobit i z modrých odrůd. Bílé víno se postará o zdravé plíce, zbaví vás stresu i únavy. Samozřejmě všeho s mírou.

Šampaňské pro milovníky luxusu

Je pravda, že ne všichni si mohou dovolit pít šampaňské každý den. Pokud je před vámi výjimečná příležitost, je šampaňské doslova povinností. Velký dojem uděláte šampaňským z oblasti Champagne ve Francii, ale nic nezkazíte ani kvalitním sektem. V tomto případě vsaďte na sekty Szigeti a Dufek.

Udělejte svým blízkým radost a dopřejte jim jako dárek exkluzivní červená, bílá i šumivá vína či šampaňské. Prémiové značky a jejich podrobný popis najdete v e-shopu V&D.

Nejlepší dárek je kvalitní víno z Moravy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *