Kurz microbladingu – návod na výběr studia, ve kterém kurz absolvovat

Kurzu microbladingu

Chcete rozšířit portfolio služeb, které nabízíte Vaším zákazníkům, nebo se v moderní technice permanentního make-upu obočí zdokonalit? Přemýšlíte o kurzu microbladingu, ale nevíte, jak vybrat studio, ve kterém byste ho absolvovali? Inspirujte se naším podrobným návodem a zjistěte, na co se při výběru zaměřit, abyste později nemuseli litovat zaplacených peněz.

Pro koho je kurz microbladingu určen?

Prvním krokem by mělo být zjištění, jestli je kurz určen pro začínající nebo pokročilé specialisty. Podle toho byste měli sebekriticky zhodnotit, do které z kategorií spadáte. Rozdíl spočívá samozřejmě v náplni kurzu. Zjistěte si, jestli existují podmínky, které musíte splnit, abyste se mohli zúčastnit. Přečtěte si důvody, proč kurz podstoupit.

ZAČÁTEČNICKÝ KURZ – Ideální varianta pro osoby, které s danou technikou nemají vůbec žádné zkušenosti a chtějí rozšířit portfolio nabízených služeb. Teoretická i praktická část se zabývá celou problematikou od počátku.

POKROČILÝ KURZ – Náplň je uzpůsobena praktikujícím specialistům, kteří se chtějí dozvědět více o technice a získat potřebnou jistotu. Teorie a praxe vychází z toho, že má člověk již základ, na kterém se dále staví.

Tip: Zaměřte se na kapacitu kurzu a vyberte si takový, který má nízký počet studentů.

Konkrétní náplň kurzu

Ideální kurz by měl mít dostatečný počet hodin a v ideálním případě by měl být rozdělen do více dnů, abyste měli dostatek času na vstřebání nabitých vědomostí a samozřejmě i na odpočinek.

Kurz by měl být vždy rozdělen na teoretickou a praktickou část. S ohledem na zvolenou úroveň by se měla probírat látka, která Vás zasvětí do problematiky nebo bude rozvíjet vědomosti, jaké o ní již máte.

Praktické části by měla předcházet názorná ukázka, kdy vedoucí specialista předvede microblading na modelce s popisem jednotlivých kroků.

Procvičování probíhá nejprve na papíru a poté na materiálech se speciální povrchovou úpravou, které simulují lidskou kůži. Posledním krokem je testování přímo na modelkách, jejichž přítomnost by mělo zajistit samo studium.

Tip: Co všechno byste měli vědět, pokud Vám kurz hradí zaměstnavatel.

Kdo Vás kurzem provede?

Kurzy s tímto zaměřením nejsou levnou záležitostí, a tak byste si měli svou investici promyslet. Zajímejte se o to, jaké zkušenosti má lektor kurzu. V případě pochybností neváhejte požádat o předložení certifikátů.

Prostředí a vybavení studia

Zjistěte si, kde kurz proběhne a jestli Vám bude v jeho průběhu k dispozici všechen materiál. V opačném případě je nutné počítat s tím, že se cena kurzu navýší o materiál a techniku, bez které se nebudete moci zúčastnit, ale není zahrnuta v ceně kurzu.

Prohlédněte si zveřejněné fotografie interiéru studia.

Co je výstupem vzdělávacího kurzu?

Co všechno se budete moci na kurzu naučit je jedna věc, ale budete to mít i černé na bílém? Zjistěte, jestli je výstupem certifikát o absolvování kurzu.

kurz microbladingu

Nezapomeňte si přečíst hodnocení studentů, kteří kurz absolvovali před Vámi

Přečtěte si recenze nejen na webových stránkách studia, ale také na sociálních sítích a všude na internetu. Hodnocení lidí, kteří absolvovali kurz před Vámi, je zdrojem cenných informací a velmi rychle si uděláte jasno v tom, jestli se vyplatí požadovanou částku opravdu zaplatit.

Teď už víte, podle čeho si vybrat studio či institut, kde kurz absolvovat. Musíte se přihlásit na správnou úroveň, protože jedině tak kurz naplní Vaše očekávání. Zaměřte se na hodnocení a zjistěte si i dostatek informací o lektorovi.

Napadá Vás ještě něco dalšího, co je při výběru kurzu permanentního make-upu důležité?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *