Jak sehnat peníze na 20 % z ceny nemovitosti pro hypotéku

Pokud se rozhodnete pořídit si nové, lepší bydlení nebo přistoupíte k rekonstrukci toho stávajícího,  a nemáte na účtech dostatečnou rezervu, budete potřebovat finanční pomoc. Na trhu je v současné době velké množství produktů od různých bankovních i nebankovních společností.

Nejbezpečnější a nejjednodušší řešení však nabízí Modrá pyramida, která nabízí velké množství těchto finančních produktů, ať už formou hypotéky či půjčky.

Během návštěvy na vybrané pobočce Modré pyramidy, vám bude přidělen finanční poradce, který vám zajistí výpočet hypotéky a provede vás celou potřebnou procedurou ke získání dostatečné částky na uskutečnění vašeho snu o bydlení.

hypotéku

Malé a střední úvěry

Bude-li vám stačit malý či střední úvěr, máte k dispozici Rychloúvěr na lepší bydlení, což je nejlevnější úvěr bez zajištění a nabízí se pouze pro stálé klienty, kteří s Modrou pyramidou již nějakou dobu spoří. Garantovaná úroková sazba je 4,99% a zpracování úvěru zdarma.

O Úvěr ze stavebního spoření tzv. přidělený úvěr, můžete požádat už v případě pokud s Modrou pyramidou spoříte již dva roky a dosáhnete na 25% cílové částky. Zaručuje pevnou, nízkou úrokovou sazbu až do výše 800 000 Kč a dobu splatnosti dle vašich možností, maximálně však patnáct let.

Ovšem u velkého úvěru Na naše bydlení, můžeme získat 80% až 90% z hodnoty domu nebo bytu, kterým ručíte. Tento má dlouhodobý charakter a úrokovou sazbu 2,89% s možností rozložení splátek na třicet let.

Tento finanční produkt, má garantovanou maximální úrokovou částku po dobu splácení až do 3mil. Kč. Po vyčerpání úvěru ho zajistíte nejpozději do 12 měsíců nemovitostí.

Kde ale vzít zbývajících 20%, které také potřebujeme?

Vlastní zdroje je jen jedna z možností, a to jen v případě, že nějaké úspory máte. Většina lidí ovšem bude zbytek peněz shánět ze zdrojů cizích. Rodina, přátelé, jiné bankovní či nebankovní společnosti. 

Je velmi důležité si však dát pozor na rizika spojená se zapůjčením od rodinných příslušníků či přátel. Nepodceňujte prosím sepsání zápůjční smlouvy i v těchto případech, nestává se zřídka, že se rodiny rozklíží z důvodu finančních nejasností.

Zvláště dobrý pozor dávejte na dluhovou past

Zvláště dobrý pozor dávejte při zapůjčení zbývajících finančních prostředků od nebankovních společností.

Slibovaný první rok s nízkým úrokem, rychlé a snadné  schválení bez doložení příjmu, mohou v sobě ukrývat past na klienta v podobě neustálého splácení pouhého úroku. Z takového kolotoče je těžké vystoupit.

Pozor tedy na ručení nemovitostí za poměrně nízkou sumu, poplatek předem za sjednání úvěru, převedení peněz na účet a další služby, které jsou jinde zdarma. Dále pak drahé předčasné splacení úvěru nebo nepřesný výpočet RPSN či vysokou pokutu za zpožděnou splátku.

Chtějte nahlédnou do smlouvy dříve než dojde k samotnému podpisu, nenechte se napálit sliby a bydlete v klidu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *