Jak rychle a pohodlně získat vlastní bydlení

V současné době je stále více mladých rodin, které by se chtěly, hlavně kvůli dětem, přestěhovat z města do vlastního domu v nějaké klidné lokalitě. Chtějí svým dětem dopřát krásné dětství plné her a zároveň být v dosahu společenského dění i pracovních příležitostí. Ideálním řešením tak bývá bydlení v menších městech nebo okraji velkých měst. 

Pokud se rozhodnete pro bydlení v domě, pak vás čeká rozhodnutí, zda se pustit do výstavby domu vlastními silami nebo si dům koupit již hotový. 

bydlení rychle

Postavit si dům svépomocí se může prodražit

Postavit si dům vlastníma rukama je lákavé, neboť se dá předpokládat, že to vyjde mnohem levněji, než když zadáme stavbu nějaké firmě. Má to však i své mínusy, které již porazily nejednoho nadšence. A nejde jenom o ta slavná úřední martýria.

Stavba domu vlastními silami totiž může být mnohdy časově tak zatěžující, že ani nedojde k jejímu dokončení. Na realitním trhu je velké množství rozestavěných domů na prodej, jejichž původní majitelé šli do stavby s velkou vervou a odhodláním, ale jejich síly a časové možnosti brzy vyprchaly. Předpokládaná finanční úspora se pak při detailnějším propočítávání nakonec nekoná.

Jsou i skalňáci, kteří svůj dům staví již několik let a stále bydlí v jedné místnosti, protože zbytek domu pořád není hotový. Letitý život na staveništi, úmorná dřina, léta bez dovolené, to vše dokáže s členy domácnosti pěkně zamávat, a tak není vzácností, kdy se rodina, kvůli stavbě domu znesváří. 

Rychlé bydlení bez pachtění je zárukou rodinného štěstí

Pořídit si dům na klíč levně, je tedy pro mladou aktivní rodinu, která touží po bydlení v domě, patrně tou nejlepší volbou. Odpadají starosti s obíháním úřadů, sháněním materiálu i se samotnou stavbou, to vše si zajistí firma. Vás už čekají jen ty příjemné věci. Výběr nábytku a zařizování domu. Moderní rodinné domy na klíč jsou zárukou toho, že se do vlastního nastěhujete rychle a hlavně bez předcházející úmorné dřiny.

Když je pohodlí bytu neodolatelné

Přestože má bydlení v domě se zahradou své nesporné výhody, nemusí to být nutně pro každého. Je mnoho lidí, kteří si stále více cení pohodlí, které bydlení v bytě nabízí. Ale i městský byt může v malé míře poskytnout výhody domku se zahrádkou. Dostatečně velký a vhodně upravený balkon zvládne nahradit malou zahrádku a dětem poskytnout prostor pro hraní na čerstvém vzduchu.  

Dnešní realitní trh prezentuje nepřeberné množství krásných bytů. Například v oblíbené lokalitě v blízkosti Prahy, nabízí Kladno byty na prodej, za poměrně lákavé ceny a přitom ve skvělé kvalitě. Život v Kladně umožňuje kombinaci levného bydlení se skvělou dostupností do metropole. 

Avšak nezůstávejme jenom u Prahy, vždyť i jiné kraje nabízí pěkné a zároveň finančně přístupné byty. Hledat můžete například reality na prodej Česká Třebová. Zde najdete bydlení v krásném a starobylém městě, plného zeleně a kulturního, sportovního i společenského vyžití. 

Ať už se rozhodnete jakkoli, pamatujte, že pořízením vlastního bydlení můžete na nájemném ušetřit měsíčně až několik tisíc korun. Jeho další obrovskou výhodou je, že zhodnocujete svůj majetek, a navíc si díky němu si můžete, v případě jeho pronajmutí, zajistit pasivní příjem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *