Dosluhuje autobaterie ve vašem vozidle? Pak je nejvyšší čas vyměnit ji za novou

Autobaterie ve vozidle

Autobaterie je nezbytnou součástí osobního automobilu, užitkových vozů i mnoha strojů používaných v zemědělství, ve stavebnictví a dalších oborech. Jakmile autobaterie vypoví provoz, máte jen malou šanci, že přemluvíte vozidlo ke spolupráci. Pokud je baterie pouze vybitá, mohou pomoci startovací kabely, často je však příčinou problému to, že baterie dosáhla hranice své životnosti. Pak nezbývá jiná cesta, než zakoupení nové autobaterie.

K zajištění dlouhé životnosti baterie je třeba poskytnout jí správnou péči

Mnoho majitelů osobního auta i dalších vozidel zažilo situaci, kdy přestala fungovat relativně nová autobaterie. Na vině často bývá nesprávná údržba. U autobaterie je třeba zabránit hlubokému vybití. Jakmile k němu dojde, autobaterie se velice rychle poškozuje. Autobaterii je ideální skladovat při teplotě od 5 do 15 stupňů Celsia. Pomůže i pravidelné dobíjení externí nabíječkou. To by mělo proběhnout v čtyřměsíčních intervalech. U moderních automobilů s inteligentním dobíjením se vyplatí použít nabíječku dokonce jednou za měsíc. U EFB a zaplavených akumulátorů je na místě nechat vždy po roce proběhnout rekondiční program. A hlavně zbytečně nezatěžujte autobaterii stojícího vozidla.

autobaterie

Kde pořídíte kvalitní autobaterie a nabíječky?

Autobaterie a nabíječky autobaterií kupujte u spolehlivého dodavatele, který nabízí kvalitní zboží. Mezi takové patří společnost Nekvinda – Zemědělská technika. Pořídíte u ní autobaterie 12 V j 6 V, trakční baterie a nabíječky autobaterií, pneumatiky, autokosmetiku, ložiska i klínové řemeny. A také zahradní techniku, náhradní díly pro traktory, zemědělské stroje, různé nářadí a mnoho dalšího. Na jednom místě tak můžete najednou pořídit široký sortiment komponentů, doplňků i kvalitních strojů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *