Investicí do zlata se zbavíte strašáka jménem inflace

Investice do zlata

Snad každý z vás asi registruje rostoucí míru inflace, což je do značné míry způsobené epidemií koronaviru, jež narušila veřejné finance. Těžko předpovídat, zda ještě poroste, každopádně je dobré se mít na pozoru. Ti z vás, kteří mají nějaké úspory, by měli začít přemýšlet o možnostech investic. Velmi zajímavým produktem ve smyslu ochrany peněz před ztrátou jejich kupní síly je investiční zlato.

Investiční zlato odolá každé krizi

Pořídit si zlato není dobré pouze za účelem co nejvyššího zisku. V tomto ohledu se dají najít jiné, vhodnější investiční příležitostí, jež jsou však mnohdy poměrně riskantní. U některých pro změnu potřebujete mít miliony korun, což je třeba případ nákupu nemovitostí. Zlato si oproti tomu mohou dovolit pořídit i lidé s nižšími úsporami, řádově v desítkách či stovkách tisíců korun.

Základním předpokladem pro investici do zlata je tedy ochrana peněz, neboť investiční zlato jako komodita nepodléhá inflačním tlakům. Jeho cena je veskrze stabilní, v rámci investice do něj tudíž prakticky vůbec neriskujete. Při včasném nákupu a prodeji ve vhodný okamžik se dá na zlatu také celkem solidně vydělat.

Investicí do zlata

Nákup zlata lze provést z domova či kanceláře

Pro zájemce o zlato může být motivující rovněž fakt, že je osvobozeno od DPH, což je běžným úskalím při investicích do nemovitostí. Kromě toho se zlato dá v dnešní době velmi snadno nakoupit a prodat. Příkladem budiž tuzemský tradiční dovozce a prodejce investičního zlata, který sídlí v pražském Obecním domě a provozuje web zlate-mince.cz. Zlato si díky němu můžete objednat online. Na výběr jsou zlaté investiční slitky a mince ze známých rafinérií, a to včetně skutečně jedinečných kousků zejména v případě zlatých mincí, jež se skvěle hodí pro sběratele. Hodnota mincí vzhledem k jejich limitovaným edicím vcelku razantně stoupá, takže se jimi jako majitelé budete moci nejen kochat, ale také v nich budete mít uschované finanční prostředky, které se vám při případné finanční krizi mohou náramně hodit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *