Stručný průvodce online půjčkami – Matchbanker

online půjčka

Online půjčky lze plně využít z pohodlí vašeho domova. Není třeba chodit osobně do banky a čekat na přepážce nebo v kanceláři. Vše se dá vyřídit přes internet, od odeslání žádosti, kontroly vašich příjmů až po přijetí peněz na váš účet. 

Tento mini průvodce obsahuje několik tipů, které vám mohou pomoci při žádosti o půjčku přes internet. Také se dozvíte, jak vám stránka Matchbanker.cz může usnadnit hledání té nejvýhodnější půjčky. 

Blíží se vánoční čas, a tak poptávka po penězích a tím pádem po půjčkách roste. Pro mnoho lidí je shánění dárků spojeno se značným stresem. Proto je teď pravý čas projít si základní pravidla půjčování. 

  • · Určete váš rozpočet, než o půjčku zažádáte

První věc, kterou musíte udělat před tím, než o půjčku zažádáte, je vytvořit rozpočet pro vaše finance. Sečtěte všechny příjmy a odečtěte všechny výdaje. Částka, která vám zbyde, je nejvyšší možná suma splátky, kterou si můžete nastavit. 

  • · Používejte splátkové kalkulačky

U každé půjčky uvidíte, jaká je úroková sazba, kolik si můžete půjčit a jaká je doba splatnosti. Na první pohled neuvidíte, jak vysoká je měsíční splátka. Používejte proto splátkové kalkulačky a splátku si podle ostatních informací nechte vypočítat. V žádném případě si nepůjčujte částku, kterou realisticky nemůžete vrátit. Spíše počkejte, až svou finanční situaci vylepšíte. 

  • · Jak vylepšit rozpočet?

Šetření a omezování se vyžaduje notnou dávku sebeovládání. Proto vše plánujte. Pište si seznam nákupů a dodržujte ho. Můžete použít i mobilní aplikace, které vám s tím pomůžou. Zbavte se zbytečných nákladů. Zrušte například všechny předplatné, které nevyužíváte, nebo se můžete pokusit prodat věci, které už nepotřebujete a jen vám doma zabírají místo. 

online půjčka
online půjčka
  • · Porovnávejte

Pokud jste definitivně rozhodnutí půjčku si vzít, porovnejte co nejvíce nabídek. Tím pádem máte velkou šanci, že si vyberete tu s nejvýhodnějšími podmínkami. 

Je velmi důležité porovnat nabídky od různých poskytovatelů. Na českém trhu jich nyní působí několik desítek, a proto může být těžké se zorientovat. Naštěstí Matchbanker.cz obsahuje všechny důležité informace na jednom místě. To vám ušetří spoustu času a umožní vám dozvědět se o výhodách a nevýhodách jednotlivých půjček a poskytovatelů. 

Je důležité věnovat pozornost úrokové sazbě, splatnosti a dodatečným poplatkům. RPSN je obvykle hlavním indikátorem výhodnosti při výběru nejlepší půjčky. 

  • · Neberte si více půjček najednou

Existuje několik nešťastných příkladů lidí, kteří přijali více půjček najednou a nemohou si dovolit je splácet. 

Pokud jste v situaci, kdy splácíte několik půjček najednou, zvažte refinancování. Jedná se o sloučení více půjček do jedné s lepšími podmínkami. 

  • · Za jak dlouho obdržíte peníze?

Většina poskytovatelů slibuje vyplacení peněz na účet do 15 minut od schválení žádosti. Pokud chcete získat peníze co nejdříve, ujistěte se, že máte veškerou potřebnou dokumentaci v elektronické podobě a zažádejte ráno v pracovní den. Pokud máte bankovní účet u stejné banky jako poskytovatel, kterého jste si vybrali, převod peněz může proběhnout opravdu rychle. 

Poskytovatelé mají většinou více bankovních kont u tradičních bank, protože vám v rychlosti převodu peněz chtějí vyhovět. O jaké banky je jedná si také můžete přečíst na Matchbankeru.

  • · Co když změníte názor po podepsání smlouvy?

Pokud se do 14 kalendářních dnů od uzavření smlouvy rozhodnete, že už půjčku nechcete nebo nepotřebujete, máte právo smlouvu vypovědět. Samozřejmě budete muset ihned vrátit celou částku, kterou jste si vypůjčili, plus úroky za dny před zrušením.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *