Na co primárně myslet při výběru toneru?

tonery do tiskárny

Došla barva ve vaší laserové tiskárně? Potom je třeba koupit a potom také vyměnit toner. A na co myslet při jeho výběru? Základem je nutnost koupit správný typ, který bude do vaší tiskárny pasovat. Nejde ale o věc jedinou. Jaké jsou ty další?

Výrobce tonerů

V tomto ohledu můžeme současný sortiment jednoduše rozdělit do dvou kategorií. První jsou ty originální. Příkladem je možnost pořídit tonery Brother, které mají jak na obalu, tak na svém těla charakteristické logo tohoto výrobce. Potom tu jsou ale ještě náplně označené jako neoriginální, které jsou zajímavé tím, že je může vyrábět kdokoliv. Na co lákají?

– Na nízkou cenu

– Na dobrou kvalitu tisku

– Na bohatý výběr možností

výběr tonerů

Barva

Druhá věc, na kterou hledět, je samozřejmě barva. Moderní náplně mají výhodu v tom, že jsou barvy uloženy samostatně. Když tedy kupujete například kvalitní tonery Canon, tak máte možnost zvolit jenom tu, která vám reálně došla. Aby to byla ta pravá, to zjistíte snadno. Bude vám to hlásit tiskárna jak na svém displeji, tak vám to může hlásit třeba i prostřednictvím vašeho počítače.

Kapacita

Ovlivňuje nejenom to, jak dlouho vám vaše náplň vydrží, ale má vliv také na to, kolik budou činit náklady na jednu vytištěnou stránku. Kapacita se dnes pozná poměrně jednoduše, a to díky standardizované hodnotě. Ta říká, kolik stránek A4 při běžném pokrytí je možné s využitím dané náplně vytisknout. Čím více to bude, tím je její kapacita vyšší.

Stav

Máme na mysli to, zda je to toner nový, nebo například renovovaný. Pokud jde o nabídky většiny obchodů na trhu, najdete zde tonery zcela nové. A to hlavně proto, že zde lze garantovat jejich prvotřídní kvalitu. Ta má vliv jak na jejich samotnou funkčnost, tak pochopitelně také na jejich životnost jak s ohledem na výdrž barvy, tak s ohledem na konstrukční prvky. Takovou volbu proto i doporučujeme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *