Stěhování aneb jak ho přežít se zdravou myslí?

Stěhování

Všichni známe to rčení „Lepší vyhořet nežli se stěhovat“. Jestli vás stěhování v brzké době čeká, rychle na něj zapomeňte a nechte si poradit, jak se v klidu přestěhovat a zachovat si při tom zdravou mysl. Stačí pár rad a jste přestěhovaní raz dva.

Tipy, jak si usnadnit stěhování

  • Je třeba si předem sehnat dostatečné množství krabic, nejčastěji těch od banánů. Raději více, než plánujete. Počítejte totiž s tím, že v rámci stěhování zjistíte, že máte mnohem víc věcí, než jste si mysleli.
  • Nezapomeňte na štítky! Každou krabici vždy pečlivě polepte štítkem, který vám prozradí, co je vevnitř. Věřte totiž, že zalepením poslední krabice zjistíte, že nutně potřebujete něco, co již máte zabaleno. A nechcete přeci rozbalovat jednu krabici za druhou.
  • Opravdu potřebujete všechny knihy, na které se vám posledních pár let jenom prášilo? Co tak je darovat místní knihovně? Tam se jistě najde někdo, kdo na ně nenechá prach sedat, ale rád si je přečte – a vám se ulehčí, a to doslova.

Udělejte si seznam

Při samotném stěhování domu je vždy spoustu zmatku. Tomu ale přejdete, když si dopředu, a hlavně s klidnou hlavou vypracujete seznam činností, které je třeba udělat. Možná vás bude okolí mít tak trochu za puntičkáře, ale po přestěhování všichni ocení tento průběh dle harmonogramu a nikdo se nebude stresovat, že neví, co má vlastně dělat. Tento itinerář ale připravte s dostatečným předstihem, nejpozději měsíc před stěhováním domácnosti.

Neodkládejte balení

Stres ze stěhování zaručeně odbouráte tím, když budete připraveni – a to alespoň psychicky. Sbalte si alespoň pár základních věcí hodně dopředu. I to stačí, abyste byli v hlavě přesvědčeni, že jste s balením již začali, a následně nebudete tak vystresovaní z nedostatku času. Ale pozor na děti! Rády se schovávají v krabicích.

Zbavte se nepotřebného

Důležité je se také rozmyslet, co všechno vůbec budete s sebou do nového bydlení potřebovat. Nebojte se a nachystejte si pytel na to, co jste už dlouho nepoužili nebo nenosili. A pokud je vám to líto vyhodit, klidně vezměte zavděk bazarům a zkuste věci ještě prodat. Ať už plánujete stěhování Praha nebo přes celou republiku – do nového s sebou neberte zbytečnosti.

stěhování-2

Nechte si pomoci

Jasně, všichni jsme schopni si pomoci sami, ale zapřemýšlejte nad tím, že ušetřit své psychické zdraví a snížit hladinu stresu ze stěhování má přeci také něco do sebe. A od toho jsou tady všem známí stěhováci, kteří vás přestěhují profesionálně a hlavně rychle. Díky jejich velkým a prostorným autům většinou zvládnou stěhování bytu na jeden zátah a vy už prostě jen přijedete do nového, kde budou všechny vaše krabice připraveny k vybalení. Ale to už je příjemnější, než předchozí balení, nemyslíte?

I stěhování se dá zvládnou v klidu a bez zbytečných nervů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *