Pojištěnou domácnost by měl mít každý, míní odborníci. Máte?

máte pojištěnou domácnost

Kdo si libuje v pocitu nejistoty, neměl by pojištění domácnosti řešit. Pro ostatní je takříkajíc nepsanou povinností, protože seznam nepříjemných (a obvykle nepředvídatelných) situací, v jejichž důsledku lze přijít o střechu nad hlavou jako mávnutím kouzelného proutku, stejně tak i o cennosti nebo osobní věci, je velmi dlouhý. Kromě ohně, vody a větru vám může existenční potíže způsobit i vandal nebo zloděj.

Než si pojištění majetku sjednáte, zamyslete se nad konkrétními riziky, které vašemu bydlení hrozí. Pojistit si dům proti povodním či záplavám, kdy stojí na kopci nebo v oblasti, kam se voda nemůže dostat, je samozřejmě zbytečné. Častou chybou je také nesprávné nastavení výše pojistného: částka musí korespondovat s hodnotou pojištěného majetku, jinak v případě pojistné události pojišťovna neuhradí škody v plné výši (dojde k tzv. podpojištění).

Pozor na podpojištění

Celková hodnota domácnosti se může v průběhu času měnit (např. po rekonstrukci nebo koupi nového vybavení), proto je důležité aktualizovat pojistnou smlouvu, anebo si rovnou sjednat pojištění nemovitosti a domácnosti, které je koncipováno tak, aby k podpojištění nemohlo dojít. Jedním z takových produktů je pojištění Bezpečný domov PLUS od ERGO pojišťovny – pojistné je stanoveno na základě obytné plochy, tudíž se obvykle nemění. Klienti k němu mají navíc zdarma praktické pojištění odpovědnosti za škodu.

pojištění domácnosti

Kdy se vám bude pojištění domácnosti hodit?

Tuzemské pojišťovny každým rokem řeší neuvěřitelné množství pojistných událostí a většinou jde o škody, které se mohou přihodit každému. Chcete-li mít jistotu, že budete mít dostatek finančních prostředků na obnovu bydlení po požáru, prasklém vodovodu nebo jiné živelní katastrofě havárii či úmyslném poškození, pak s uzavřením smlouvy neváhejte.

Zmíněné pojištění odpovědnosti, jež je součástí komplexního balíčku od ERGO pojišťovny, zase oceníte v momentě, kdy vaše dítě na návštěvě u známých převrátí skleničku džusu na drahý perský koberec. Anebo když váš pes vběhne na silnici a způsobí nehodu. Zdraví vašeho mazlíčka nikoho zajímat nebude, úhrada škoda za pomačkané plechy však bude na vás.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *