Spouští se prodej semen pro zahrádkáře. Jakou zeleninu už můžete sadit?

Prodej semen pro zahrádkáře.

S příchodem jarních měsíců zřejmě přemýšlíte nad výsadbou zeleniny. Pokud preferujete sazenice, například čerstvou úrodu salátu můžete sklízet už za několik týdnů. V případě, že zvolíte spíše semínka, počítejte s delší dobou. V následujících řádcích vám prozradíme, kde zakoupit semena pro zahrádkáře a jakou zeleninu byste měli zasadit co nejdříve.

Dýně je zelenina, které trvá i několik měsíců, než vyprodukuje úrodu, takže ji potom sklízíte až někdy na podzim. Existují však i druhy, které vsadíte během jara a na začátku léta několikrát, čímž si sklizeň rozložíte, abyste měli neustále čerstvé produkty. Jestliže hledáte někoho, kdo nabízí prodej semen zeleniny, podívejte se do nabídky specializovaného e-shopu DobraSemena.cz. 

Po zasazení semena zalévejte každý den a během vln veder i častěji. Věnujte čas kontrole škůdců, protože jinak zkonzumují zeleninu dříve než vy. Záhonky udržujte bez plevele.

Rajčata

Velice žádaná jsou semena rajčat odolná proti plísni, ostatně není se čemu divit, protože existuje neskutečné množství odrůd. Rajčata jsou v různých barvách, velikostech i s rozmanitými chutěmi.

Ideální je vysadit alespoň tři odrůdy. Rostlinám dopřejte dostatek prostoru pro růst a dodržujte doporučené rozestupy uvedené na obalu balíčku se semínky. Rajčata pravidelně zalévejte a chraňte před pozdními jarními mrazíky i horkem. Vždy dejte ke každé rostlině vysoký kůl, aby se měla rostlina o co opírat.

Prodej semen pro zahrádkáře

Papriky

I v případě paprik je k dostání celá řada odrůd. Často se sadí společně s rajčaty. Dávejte si však pozor na to, aby rajčata nestínila paprikám, protože papriky mají rády slunce. Papriky jako takové jsou poměrně náročné na pěstování a oceňují hlavně záhřevné, humózní a vododržné půdy. Vyzkoušejte ověřená semena paprik.

Specifickou skupinou jsou chilli papričky, jež můžete pěstovat nejen na zahradě, ale i v květináči. Pokud vsadíte na vyzkoušená semena chilli papriček, rozhodně neprohloupíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *