Sídlo firmy nemusí stát firmu mnoho peněz. Jak na to?

Sidło firmy virtuální kancelář

Správný podnikatel se neustále snaží minimalizovat výdaje na chod firmy, aby dosáhl co nejvyšších zisků. Mnohé firmy dnes dělají velkou chybu, když si pronajímají velké kanceláře a objekty, v nichž sídlí. Platí za ně desítky tisíc korun měsíčně. Přitom by vše mohlo být za výrazně nižší náklady. Jak na to?

Virtuální sídlo firmy představuje způsob, jak ušetřit za pronájem kanceláří

Řešením je virtuální sídlo firmy. Tento způsob je naprosto legální, zákony jej umožňují. Pakliže tedy máte firmu, v jejímž rámci nepotřebujete dnes a denně být v kanceláři a většinu záležitostí vyřizujete třeba přímo z domova, je zbytečné mít reálné sídlo společnosti a platit za něj vysokou částku za pronájem.

Náklady na sídlo společnosti se sníží o desítky procent

Vezměte si, že takové klasické sídlo firmy v Praze vás vyjde skutečně na desítky tisíc korun. Zvláště tehdy, je-li na lukrativní adrese někde v centru města. Platby za pronájem pak vaši firmu stahují dolů, snižují jí zisky, společnost se kvůli tomu nemůže tak rychle rozvíjet. Pakliže si ale zařídíte virtuální sídlo firmy v Praze, budete i za atraktivní adresu platit řádově maximálně několik tisíc korun, tedy výrazně méně peněz.

sídlo firmy

Služba je vhodná pro řadu tuzemských firem

Virtuální kancelář či sídlo jsou ideální hlavně pro začínající firmy a střední podniky, které nemají tak velké finanční zásoby. Zároveň jde o společnosti, jež sídlo a kanceláře nepotřebují k pravidelné činnosti. Ostatně i v rámci virtuálního sídla je často možné si kupříkladu na několik dní v měsíci zajistit reálný pronájem kanceláří, kde pak vyřizujete nezbytné věci se svým managementem.

V současné době už na českém trhu funguje řada společností, které pronájem virtuálního sídla firmám nabízejí. Jde o pomoc, která se cení, velké množství lidí už díky tomu mohlo začít podnikat, aniž by muselo mít sídlo společnosti zapsané v rejstříku na adrese svého bydliště, což nikdy není zrovna šťastnou volbou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *