Zlepšete si paměť a schopnost koncentrace zábavnou formou

Koncentrace karetní hry

Paměť, schopnost koncentrace, multitasking, to vše jsou schopnosti nezbytné v naprosté většině zaměstnání i podnikatelských oborů. Ačkoliv jde částečně geneticky získané vlastnosti, můžeme svému mozku hodně pomoci. Například pravidelné některých karetních her vám může zlepšit paměť a pomoci s koncentrací. Možná víte, že zábava, jako jsou křížovky či deskové hry mohou pomoci zlepšit vaši pozornost, soustředěnost a celkovou psychickou kondici. Prospěšné jsou nicméně i karetní hry, zvláště když jich hrajete více druhů. Krátkodobou a dlouhodobou paměť i koncentraci pomáhají zlepšit karetní hry uvedené níže, ale samozřejmě nejen ony.

Zlepšení paměti je prý největší u hry Blackjack

Jednou z nejlepších karetních her pro zlepšení paměti je blackjack. Hra pomáhá posílit paměťovou kapacitu i rychlost, jakou s ní pracujete. To vám může pomoci se lépe soustředit a zároveň zlepšit celkovou koncentraci na obtížné úkoly. Tato hra je jednou z nejpopulárnějších karetních her na světě zejména díky prvku rizika a výzvy. Stala se tak oblíbenou, že v dnešní době existuje mnoho různých variant, včetně počítačových nebo mobilních. Tato hra ostření mysli je vynikajícím způsobem, jak si vybudovat dobrou vizuální paměť, kterou lze využít při jakékoliv jiné činnosti.

Karetní hry zlepšují také pozornost

Řada karetních her vyžaduje, abyste se intenzivně soustředili na to, co se děje. To může pomoci zlepšit pozornost. Vlastně jste nuceni soustředit se na jediný úkol, který máte po před sebou, a ignorovat vše ostatní, co se vám honí hlavou. Jedním z takových příkladů je známá česká hra prší!, kterou zvládne hrát opravdu každý. Chcete-li ale vyhrát, musíte věnovat velkou pozornost tomu, které karty byly vyřazeny a použity. Musíte také zvážit, co se svými kartami dělají vaši protihráči.

Pokud chcete trénovat krátkodobou paměť, zkuste také kanastu. Na trénování paměti existují různé techniky , které můžete použít ke zlepšení svých schopností, včetně aktivit, jako je počítání příkladů a řešení hlavolamů. Přestože je kanasta hra založená hlavně na počítání, vyžaduje také velkou pozornost při vytváření hypotéz a práci s pravděpodobností.

Koncentrace

Karetní hry na zlepšení kognitivních funkcí a pozornosti

Dalším dobrým příkladem karetních her podporujících soustředění je hra poker. Pravidla pochopíte během několika minut. Všechny typy pokeru vyžadují hodně pozornosti, jinak nemáte šanci na výhru. Také vyžadují, abyste se zaměřili na malé detaily hry, které vám mohou poskytnout výhodu. K tomu je potřeba umět tyto signály správně interpretovat. Jen tak si uděláte obrázek, jak jsou na tom vaši protihráči. To nutí váš mozek k tomu, aby dokázal v časovém presu řešit více problémů najednou, aniž byste přestali vnímat to, co se děje ve hře. Taková hra vám může pomoci vylepšit paměťové schopnosti, zejména dlouhodobou paměť.

Pro ty, kteří chtějí posílit kognitivní funkce, paměť a soustředění, je tu mnoho verzí hry pasians, na počítači a v mobilu známější jako  solitaire. Ke zlepšení mozkových funkcí dochází, protože hra nutí váš mozek, aby přemýšlel o tom, co se ve hře právě stalo, takže můžete lépe rozhodovat o tom, jak hrát další kolo. Hra má opravdu odpočinkové tempo, zejména proto, že ji hrajete pouze proti sobě. I přesto vám i pouhých několik kol denně dokáže zlepšit paměť, hlavně pak tu krátkodobou. To vše může také znamenat, že pokud máte zaměstnance a chcete, aby svou práci dělali co nejlépe, možná by nebylo na škodu dovolit jim zahrát si během pracovní přestávky některou z výše uvedených her.

Moderní karetní hry, online hry a další

Pokud nemůžete spojit skupinu lidí, aby vám pomohli hrát tyto nebo jiné karetní hry, zvažte online verzi svých oblíbených her. Vyzkoušejte například několik verzí online pokeru nebo blackjacku, abyste vám pomohli hrát co nejlépe. Svou online hru můžete dále rozšířit výběrem her založených na křížovkách nebo skládačkách. Samostatnou kapitolou je pak řada moderních her jako třeba Bang!, Magic the Gathering nebo Uno karty. Tyto hry jsou ale oblíbené spíše mezi mladší generací.

Pár minut týdně věnovaných karetním hrám, ať už online nebo se skupinou přátel, je dobrá investice. Pobavíte se a zároveň máte záminku k sociálnímu kontaktu. Klíčem k dobré zábavě i zlepšování psychické kondice je zkoušet různé hry a jejich různé verze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *