Praktické tipy, jak vybrat brusné kotouče

Současný trh s brusnými kotouči je poměrně rozmanitý, a proto je důležité udělat si přehled nejen v samotných materiálech, ale také parametrech. Pokud byste zakoupili nevhodný brusný kotouč, neodvedli byste práci kvalitně, což zřejmě není váš cíl. V následujících řádcích se proto zaměříme na brusivo.

Povrch brusného kotouče je tvořen tvrdými zrny, k jejichž spojení se používají organická i neorganická pojiva. Brusná zrna jsou typická vysokou tvrdostí, ovšem při výběru je nezbytné zohlednit poměr cena a výkon. Brusné zrno se rozděluje na několik základních tříd, přičemž každá má i specifickou barvu. Záleží také na tom, jestli chcete stopkové brusné kotouče, nebo požadujete jiné provedení.

Co zohlednit při výběru brusného kotouče?

Předtím, než sáhnete po konkrétní variantě, zohledněte zrnitost, tvrdost a taktéž pojivo. Zrnitost je většinou nejdůležitější, protože čím je vyšší, tím je povrch kotouče jemnější. Ujasněte si prvně, k jakému účelu ho chcete použít. Dále se zaměřte na pojivo, které bývá například keramické, jež nachází uplatnění u stojanových a stolních brusek. Pojivem může být i umělá pryskyřice známá svou vysokou pevností anebo pryž vyznačující se elasticitou. Zapomenout nesmíme ani na magnezitové pojivo, s nímž zvládnete broušení nožů i nekovové materiály.

Pro úhlové brusky na běžné i nerezové oceli se používá lamelový kotouč, s nímž se pustíte i do broušení hliníku a nekovových materiálů.

2

Kde koupit brusné kotouče?

Jestliže hledáte obchod, odkud si můžete brusné kotouče vybrat, podívejte se na nabídku společnosti PISKAČ a syn a.s., která působí na tuzemském trhu dlouhá léta. Své produkty vyváží dokonce i do zahraničí. V širokém sortimentu jsou brusné pásy, lepidla a lepicí pásky, dále pak i osobní ochranné a pracovní pomůcky či další brusiva.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *