Poklice na kola: Praktičnost vs. vzhled

Poklice na kola

Pohled na vaše auto vás inspiruje a nepřestane nikdy bavit? Proč ne? Pokud vypadá skvěle, rozhodně se vyplatí o něj pečovat a vůz si dokonale hýčkat. Člověk se pak dívá na každý detail a snaží se, aby auto vypadalo opravdu perfektně. Vybírá nejrůznější doplňky, bez nichž se neobejde. Typické jsou v tomto ohledu například poklice. Jejich nákup rozhodně nepodceňujte. Ostatně stačí se podívat na krásné nové auto, které poklice nemá. Jeho vzhled je kvůli absenci tohoto doplňku degradován, a to úplně zbytečně. Vybrat kvalitní a cenově dostupné poklice přitom nemusí představovat žádný velký problém. Jak tedy na to?

Správná velikost poklic jako základ

Kdybyste nakoupili nové poklice, přišli k autu s tím, že je vyměníte, a ono to nějak nešlo, situace by byla maximálně mrzutá. Proto je zapotřebí zvolit správnou velikost poklic. Ta se samozřejmě odvíjí od rozměru kol. Pokud koupíte malé nebo naopak velké poklice na kola, sedět rozhodně nebudou. Standardně se lze setkat s koly o velikostech 13, 14, 15 či 16 palců. Poněkud nestandardně se prodávají i větší sedmnáctipalcová kola. Také na ně lze sehnat adekvátní poklice.     

Vsadíte na kompatibilní poklice?

Další vcelku frekventovaná otázka. Jestliže chcete mít dokonale sladěná kola s konkrétní značkou vozu, pak určitě stojí za zvážení kompatibilní poklice. Poznají se ostatně i podle emblému, který se na poklicích jako takových nachází. Na trhu jsou mimo jiné i speciální koberce Octavia a jiné interiérové nebo exteriérové doplňky vozu.   

poklice na kola

Typy poklic

Setkat se lze jak s poklicemi, které jsou jakoby plné a pokrývají celou plochu disku kola, tak i s paprskovými variacemi. Především druhé jmenované vzhledově ale rozhodně nezklamou. Moc hezké jsou třeba police pochromované. Barevných odstínů je více a vypadají náramně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *