Dobrý CRM vám ušetří čas i peníze. Váš byznys s ním poroste!

Nejlepší CRM v Outlooku

Prioritou každého podnikatele by měl být spokojený klient. Proč? Protože spokojenost vede k loajalitě – a věrný zákazník je pro firmu tím nejlepším, co může získat. Nakupuje pravidelně a stojí mnohonásobně méně, než na kolik vyjde akvizice zákazníka nového. Ale jak si stávající klientelu udržet? V tomto směru, jakožto i s mnoha dalšími věcmi vám pomůže vhodně zvolený CRM software.

CRM, nebo CRM software?

Opravdu nevíte, co je CRM a CRM software? CRM je obor řízení vztahů se zákazníky (customer relationship management). Zabývá se udržováním dlouhodobé a oboustranně prospěšné spolupráce mezi firmou a klientem.

CRM systém je program, který slouží ke zpracování informací o klientech. Umožňuje firmě poznat, pochopit a předvídat potřeby zákazníků, zefektivňuje komunikaci (včetně té interní mezi členy týmu) a v neposlední řadě se využívá i jako software pro řízení projektů. Zjednodušeně jde o nástroj, bez něhož by aplikace zákaznicky orientovaného managementu nebyla možná.

S čím vám CRM systém pomůže?

Naprostým základem je evidence kontaktů a veškerých informací, které firma přijme od zákazníka v rámci komunikace. Do databáze CRM systému se ukládají e-maily, telefonické hovory s dokumenty. Obchodní zástupci mohou k datům přistupovat nepřetržitě a nemusí se zdržovat vyhledáváním – všechny zakázky a projekty mají na jednom místě.

Tím však možnosti CRM softwaru ani zdaleka nekončí. Sofistikované systémy umožňují filtrování kontaktů na základě různých kritérií, čímž usnadňují cílení kampaní. Obchodního zástupce dělí od cílové skupiny několik kliknutí a stejně snadno odhalí klienty, se kterými nebyl delší dobu v kontaktu.

Neméně praktické jsou správa poptávek, funkce pro zadávání úkolů, rychlé sdílení dokumentů, upomínky blížících se deadlinů a konečně i analýzy a reporting.

Chcete-li si práci s CRM systémem vyzkoušet na vlastní kůži a udělat si obrázek o tom, jak vám může usnadnit každodenní podnikatelskou rutinu, stáhněte si eWay-CRM. České CRM je v základní verzi zdarma a dlouhodobě patří mezi nejlepší systémy na světě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *