Paletový vozík je nenahraditelným pomocníkem ve skladu

Paletový vozík do skladu

V současné době představuje manipulační technika nenahraditelnou součást skladových prostor. Pomocí paletového vozíku se snadno manipuluje s materiálem, zbožím a dalším nákladem. Pokud se chystáte investovat do prvního takového vozíku, pravděpodobně vás překvapí, kolik různých modelů se vám nabízí. V následujících řádcích vám poradíme, jak při výběru postupovat, abyste nebyli nakonec zklamaní.

Jestliže hledáte vhodné paletové vozíky, v první řadě byste se měli rozhodovat podle váhy materiálu, jejž plánujete přepravovat, a rozměrů skladovaného sortimentu. Většina paletových vozíků dokáže bez problémů pracovat s europaletami, přičemž jejich nosnost se pohybuje od 1,5 t do 3,5 t. Pokud sháníte zařízení, které si poradí s nestandardními rozměry, nemusíte se ničeho bát, i taková jsou v nabídce.

paletový vozík

Výrobní materiál přepraví paletový vozík

Paletové vozíky i elektrické vysokozdvižné vozíky se vyrábí z nerezové oceli, protože tento materiál zvládá i vskutku náročné provozy. Ocel se vyznačuje vysokou pevností a odolností, takže se nemusíte bát, že by vám stroj vypověděl hned po několika službách.

Integrovaná brzda

Pro přepravu materiálu po šikmých plochách jsou určené paletové vozíky s integrovanou brzdou. U takových vozíků je lepší hydraulika, navíc zpravidla disponují i gumovými koly pro jednodušší a komfortnější ovládání.

Další manipulační technika

Ruční paletové vozíky jsou oblíbené především díky tomu, že pracovník nepotřebuje speciální školení a oprávnění. Práce s nimi je jednoduchá a intuitivní. Stejně tak je tomu i v případě, pokud si pořídíte kladkostroje, ať už elektrické, nebo ruční. Zapomenout nesmíme na zdvihací stoly, transportní plošiny, elektrické stohovače či plošinové vozíky a rudly.

Podívejte se do nabídky společnosti TOR INDUSTRIES s.r.o., určitě si z pestré škály produktů vyberete i vy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *