Nepřítel jménem kašel. Jak se ho rychle zbavit?

Známe to všichni, ráno se vzbudíme a cítíme pálení nebo bolest v krku. Začneme pokašlávat, hůře se nám dýchá, jsme unavení a řešíme, jak se této nepříjemnosti, co nejrychleji zbavit. Buď sáhneme po starém dobrém receptu našich babiček, a poctivě užíváme nakrájenou cibuli zalitou medem, nebo zvolíme modernější, zpravidla i účinnější metodu léčby, kterou nám nabídne naše nejbližší lékárna.

Poradíme vám, jak efektivně a rychle zvládnout kašel. Přehled účinných metod a tipů pro rychlou úlevu od tohoto nepříjemného příznaku.


Co vlastně způsobuje kašel?


Vysvětlení je jednoduché. Jedná se totiž o obranou reakci, díky níž se organizmus snaží odstranit z dýchacích cest nežádoucí patogeny, například smog, vniklé částečky, cigaretový kouř či různé mikroorganismy. Dost často také bývá věrným průvodcem nachlazení.

Kašel má dvě nepříjemné podoby. Může být buď vlhký, díky kterému se dýchací cesty čistí, nebo suchý a dráždivý, který je však neproduktivní a pro tělo velmi zatěžující.   

V nebezpečí jsou nejčastěji děti


Kašel u dětí může být různého původu a neléčený může přejít v kašel chronický či astma. Pokud vaše dítě začíná kašlat, je potřebné zjistit o jaký druh kašle vlastně jde. Zda je vlhký, zapříčiněný infekčním zánětem hltanu a sliznice dutiny nosní, během kterého se hromadí hlen v nosohltanu, nebo suchý a dráždivý, způsobený virovou infekcí dolních cest dýchacích.

Jak léčit vlhký a suchý kašel?

Obecně lze říci, že vlhký kašel se ve skutečnosti neléčí, protože právě on, pomocí vykašlávání hlenů, zbavuje dýchací cesty škodlivin. Zde se tedy používají přípravky, které hlen rozpouštějí, a tím jeho vykašlávání usnadňují. 

Naopak suchý a dráždivý kašel je potřeba úspěšně potlačovat, neboť zbytečně vyčerpává organizmus. Klidový režim a podávání antitusik, jež zároveň snižují otok sliznice, přináší postiženému obrovskou úlevu. Mezi veřejností patrně nejznámější antitusika patří oblíbené Stoptussin tablety, které jsou určeny hlavně pro dospělé a děti od dvanácti let a jsou k léčbě suchého a dráždivého kašle ideální.  


Nenechte sebe a své blízké trápit kašlem, který dokáže znepříjemnit i tu nejkrásnější chvilku a zajděte si do lékárny

pro rychlou a účinnou pomoc. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *