Bezpečnost a elegance dveřních systémů

Vybrat vstupní dveře je zdánlivě jednoduchý úkon, ale už ve chvíli, kdy nahlédnete do pestrosti dveřních systémů, které současný trh nabízí, si možná tak jisti být nemusíte. Co tedy požadovat od vstupních dveří a jaké nároky si klást na dveře balkonové?

Vstupní dveře musí splňovat všechny požadavky na kvalitní bydlení, musí být dostatečně odolné, abyste se cítili ve svém domově bezpečně, tepelně izolační, aby neunikalo teplo, a rozhodně musí dobře vypadat, aby nenarušily celkový design bytu či domu. Přemýšlíte o plastových, dřevěných, hliníkových či dřevohliníkových vstupních dveřích? Ať už se rozhodnete jakkoli, rozhodně se nemusíte bát, že budete muset dělat kompromisy. 

dveří balkónových je situace obdobná. Balkonové dveře jsou rozhodně součástí celého dveřního systému a je třeba jim rovněž věnovat náležitou pozornost. Zaměřte se na při výběru na jejich funkčnost, snadnou ovladatelnost a samozřejmě velkou roli hraje vzhled, tedy barva, tvar, velikost, neboť balkonové dveře by měly být v harmonii s celkovým stylem domu, oken apod.

Ani zde ale ještě nekončíme, pokud má být vaše obydlí dokonalé, do celého konceptu systému dveří byste měli zahrnout i dveře na terasu, případně zahradu. Osvědčené jsou dveře posuvné, neboli také zašupovací. Posuvné dveře nejenže splňují všechny požadavky na funkčnost, ale jejich půvab spočívá ve světle, které nenásilně propouští do obydlí. Posuvné dveře minimálně zasahují do prostoru, a přesto jej obohacují o výrazný designový prvek.

Tvorba a instalace dveřního systému se opírá o naprostý soulad praktického s estetickým. Nezapomínejte tedy ani na dveřní kování! I zde se můžete popustit uzdu fantazii a praktickou potřebu zabezpečení spojit s požadavkem na efekt kování jako působivého detailu.

Celkové plánování a tvorba dveřního systému, včetně náležitých detailů, vyžaduje více než jen vizi, i když její důležitost je nepopiratelná. Důležitým faktorem vašeho konečného rozhodování by mělo být vyjádření odborníka, který se plně orientuje nejen v nejmodernějších trendech, ale přímo na místě zakázky navrhne řešení na míru technickým možnostem objektu.

bezpečnost

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *