Na podzim a v zimě zahřejí mikroplyšové deky, povlečení i prostěradla

Mikroplyšové deky

Právě nyní se nacházíme v období roku, kdy se každý rád zachumlá do teplé deky či pod peřinu. Tu pravou pohodu s knížkou či u filmu si však užijete jenom tehdy, když bude ona deka nebo přikrývka z příjemného materiálu, třeba z mikroplyše.

Mikroplyšové deky jste už určitě viděli. Najdete je ve spoustě obchodů, s jinými materiály se naopak setkáte spíše zřídka. Oproti jiným variantám jsou totiž velmi příjemné, je to jako byste se mazlili s plyšovým medvídkem, a navíc krásně hřejí. Mohou se používat také jako přehoz na křeslo či gauč, poměrně snadno se udržují.

mikroplyšové deky

Mikroplyšové deky s jemným dlouhým chlupem

Z mikroplyše se vyrábí všemožné výrobky od zmiňovaných dek přes televizní pytle až po župany. Jedná se o materiál s jemným dlouhým chlupem, který hřeje. Vyrábí se ze 100% polyesteru, takže rychle schne a nemusí se žehlit. Vlákna téměř neumí absorbovat vlhkost, a tak jsou suchá a nezmačkaná téměř hned po vytažení z pračky. Sen každé hospodyňky, nemyslíte?

Hřejivý spánek v mikroplyšovém povlečení

Velký zájem je také o mikroplyšové povlečení. Dříve jsme v zimě lůžkoviny oblékali do flanelu, ten ovšem postupně mizí z českých domácností. Mikroplyšová varianta je příjemnější, měkčí, hřejivější, jednodušší na praní. Velmi často se setkáte i s povlečením z mikroflanelu. Co je zase tohle za materiál? Mikroflanel je jen vylepšený mikroplyš, to znamená hustší a jemnější, takže ještě více připomíná plyšové hračky.

Do chundelatého mikroplyše je možné obléknout celou postel. Seženete mikroplyšová prostěradla, povlečení i povlaky na malé polštářky. S takovou výbavou nebude zima ani tomu největšímu zimomřivci.

Na závěr pro vás máme ještě jednu radu. Mikroplyšové výrobky seženete na každém rohu, jejich kvalita se nicméně liší prodejce od prodejce. Nakupte v ověřeném obchodě, ať vám vaše nové povlečení nebo deka dlouho vydrží. Ty méně kvalitní deky se například trhají.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *