Krásná dovolená v Česku? Zkuste Beskydy!

Dovolená Beskydy

Vážně není potřeba jezdit někam do zahraničí, abyste si užili přírodní krásy. Také u nás v Česku jich máme dost, ať už jmenujeme Hřensko, Moravský kras, Adršpašsko-teplické skály nebo třeba Beskydy. Milovníci aktivních dovolených budou nadšení.

Pokud pro vás dovolená znamená příležitost si zasportovat, vyjet na kole či zajít si na túru, asi vám nemusíme vysvětlovat, že nejlépe vám bude někde u hranic naší republiky. Právě tam se totiž nachází naše hory. Zkuste však letos zapomenout na letní pobyty v Krkonoších, kam jezdí každý. Vydejte se do Beskyd!

Rožnov pod Radhoštěm je skvělým výchozím bodem

Snad nejznámějším střediskem Beskyd je Rožnov pod Radhoštěm. Toto město příjemné velikosti má jeden velký unikát – místní skanzen. Budete-li si chtít dát jeden den odpočinku, určitě ho navštivte. Ve Valašském muzeu v přírodě najdete Dřevěné městečko, Mlýnskou dolinu a Valašskou dědinu. Poznáte zde domácí zvířata, dávné plodiny a také tradiční valašské speciality. Celý rok tu bývají různá vystoupení, festivaly a řemeslné jarmarky.

Dále v Rožnově mají pivní lázně, krytý bazén, zábavní park Gibon a dílnu na výrobu svíček s ručním zdobením. I v deštivé dny je tedy o zábavu postaráno.

Kromě toho není problém najít ubytování v Rožnově pod Radhoštěm, město nabízí řadu penzionů, jde o turistickou destinaci.

Beskydy dovolená

Kam v Beskydech na hory?

A teď to nejdůležitější, proč by vás měla lákat dovolená v Rožnově pod Radhoštěm. Na jaké kopce se odsud dá vylézt? Můžete odsud dojít až na Lysou horu, i když je to mírně dál. Než se vůbec dostanete ke stoupání na Lysou, budete muset něco ujít. Vždycky se ale dá přiblížit autem. Stejně tak je možné vyjít až na Smrk, také je nicméně trochu vzdálenější. Kam dojdete z Rožnova pohodlně, jsou třeba Pustevny. Ostatně na ty se dá vyjet i lanovkou, to by ale pro sportovce byla potupa, ne?

Samozřejmě je možné si ubytování najít i jinde okolo Beskyd, ne přímo v Rožnově pod Radhoštěm. Rezervujte si ubytování na Hotel.cz a vydejte se poznávat krásy Česka!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *