Terasa ze dřeva patří mezi nejlepší

Terasa ze dřeva

Zahrada se dá proměnit do mnoha podob. A v každé z nich byla měla hrát alespoň malou roli terasa. Jedná se totiž o místo, jenž se dá využít jako venkovní jídelna, obývací pokoj, případně odpočívárna.

Navíc nejde o nic složitého na vybudování. Důležité je si vybrat správný materiál a také nástroje.

Vhodný materiál

Základem je vybrat vhodný materiál. V tomto případě se nejedná o snadnou volbu, jelikož možností je více. Kdo touží po vyloženě odolné terase, ten by asi měl volit mezi přírodním kamenem a betonem.

Jedná se o opravdu houževnaté suroviny, které navíc i dobře vypadají. Pokládka však není snadná, hlavně pokud je terén nerovný. Pak je potřeba část pozemku upravit, což je náročné na čas a často i nákladné.

Se dřevem se pracuje mnohem lépe. Také je objektivně po vizuální stránce asi nejlepší ze všech tří surovin. Nesporným kladem je rovněž jeho typická přírodní vůně a také potěší i kvalitou povrchu. Ten je příjemný na dotek a na rozdíl od výše zmíněných materiálů nestudí, což je dalším důvodem, proč jít do dřeva.

Případné nedostatky, jako jsou nižší odolnost proti škůdcům, potažmo venkovním podmínkám se dají eliminovat pravidelnými protekčními nátěry.

Terasa ze dřeva

Správné nářadí

Samozřejmě, že pro práci se dřevem je potřeba dobrá pila, vhodné kladivo a další typické nástroje. Ovšem nejen s nimi je možné si vystačit. Hlavně v případě svažitého pozemku je nezbytné použít rektifikační terče, jež dokáží hravě tuto nepříjemnost eliminovat. Není tak potřeba žádné zarovnávání zeminy.

Stavitel by měl pamatovat rovněž i na distanční položky. Ty se používají hlavně proto, aby terasa někde nenavlhala. Díky podložkám totiž může daleko lépe schnout, a tím se vyhnout případné hnilobě.

Úplným základem pak jsou nerezové vruty, což je víceméně hlavní pojidlo mezi jednotlivými díly. Tyto nástroje se dají pořídit leckde, ovšem kdo chce kvalitu, ten navštíví obchod Gardina.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *