Jak vybrat povlečení pod stromeček?

povlečení pod stromeček

Pod vánočním stromečkem se často objevují věci jako ručníky či povlečení. Po pravdě řečeno dospělé lidi kolikrát takový praktický dárek, který upotřebí, potěší daleko více než nějaká hloupost. Zrovna lůžkoviny patří k textilním dárkům, u nichž se nemusíte moc bát, že koupíte špatnou velikost, stačí trefit motiv a také materiál.

Jaký motiv by měl být na povlečení vyobrazený? Záleží na tom, koho se chystáte obdarovat. Dospívající slečna ocení něco jiného než dítě ze školky. Variant je spousta, a chcete-li ohromit, určitě se zaměřte na 3D motivy, které působí jako živé. Pak už jen dejte na svou intuici.

Na zimu volte hřejivé materiály

Obdarovaný bude z nového povlečení možná tak nadšený, že si hned na Štědrý den převlékne postel a vyzkouší jej. Nikdo nemá rád dárky, které musí zůstat půl roku schované, protože se v zimě nedají používat. Proto nekupujte například chladivé saténové povlečení a zaměřte se raději na hřejivé materiály.

Člověka automaticky napadne flanelové povlečení, které dobře izoluje teplo a saje. Víte ale i o dalších možnostech? Jako v pohodlném pelíšku se budete cítit s mikroplyšovým povlečením. Materiál připomíná plyšovou hračku, navíc po vyprání rychle schne.

vánoční povlečení

Popřemýšlejte o životním stylu obdarovaného

Nezapomínejte, že nevybíráte povlečení pro sebe. Co by vyhovovalo vám, nemusí přijít vhod jiným. Jestli sháníte lůžkoviny například pro svého potomka, který studuje VŠ a bydlí na privátě, pořiďte mu krepové povlečení, které není třeba žehlit. Chystáte-li se obdarovat někoho s alergií či atopickým ekzémem, na mikroplyš či mikrovlákno určitě zapomeňte. Obsahují polyesterová vlákna, a tím způsobují svědění pokožky či vdechování drobných volných vláken. Vsaďte raději na klasické bavlněné povlečení.

Základní zásady znáte, tak teď už jen zamířit do správné kategorie podle materiálu a vybrat vzor, který vám padne do oka. Zkuste to třeba na RodinneBaleni.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *